Сторінки

5 січня 1940 року Чортків став кузнею педагогічних кадрів.

Історія педагогічного училища в Чорткові бере свій початок із 5 січня 1940 року, коли в місті розпочала діяльність педшкола. 


Саме 5 січня.1940 р.Прийнято постанову Тернопільського облвиконкому про відкриття педагогічної школи в м.Чорткові.
25січня  цього ж року 1940 р. Початок занять в Чортківській педагогічній школі.
А вжу у липенф 1940 р. Перший випуск вчителів початкових класів.
Саме тут готували спеціалістів для початкових шкіл Тернопільщини. 
У 1945 році заклад реформовано в педагогічне училище, якому в 2003 році присвоєно ім’я нашого земляка Олександра Барвінського.
Чортківське педагогічне училище імені Олександра Барвінського — вищий навчальний заклад І рівня акредитації обласної комунальної власності. Це один із відомих закладів педагогічної освіти Західної України, який готує фахівців за освітньо-кваліфікаційною програмою «Молодший спеціаліст».
До традиційних спеціальностей належать: «Початкове виховання», «Музична педагогіка і виховання». З 1999 року додалася ще й «Соціальна педагогіка».
В училищі працює 130 кваліфікованих викладачів. Це фахові теоретики й практики, які дають студентам глибокі знання та системні навички. Більшість із них мають вищу категорію, а третя частина — педагогічне звання. 40% викладачів училища нагороджені значком «Відмінник освіти України».
В училищі навчається в середньому 800 студентів, щороку їх кількість збільшується.
Аудиторії, класи, спеціалізовані кабінети оснащені сучасним обладнанням, приладами та обчислювальною технікою, естетично оформлені. Сформована й база сучасних навчальних аудіо- і відеозаписів. 
Усі навчальні корпуси об’єднані в єдину локальну мережу з можливостями безлімітного доступу до інтернету.

У грудні 2013 року училище реорганізовано в Чортківський гуманітарно-педагогічний коледж імені Олександра Барвінського.
Чортківський гуманітарно-педагогчний коледж імені Олександра Барвінського є одним з відомих закладів педагогічної освіти західного регіону України.
За сім десятиліть навчальним закладом підготовлено більше одинадцяти тисяч педагогів для освітніх потреб області та регіону.
Основними завданнями освітньої діяльності коледжа є:
  • надання якісних освітніх послуг зі здобуття професії педагога за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста;
  • забезпечення умов для оволодіння студентами системою знань в галузі освіти та підготовка до професійної діяльності;
  • розвиток інтелектуальних, творчих та фізичних здібностей студентів засобами позааудиторної роботи, творчої діяльності, фізичного вдосконалення;
  • формування високопрофесійних викладацьких кадрів, здатних забезпечувати якісну підготовку фахівців навчальним закладом.
Освітню діяльність, пов’язану з наданням вищої освіти на рівні кваліфікаційних вимог до молодшого спеціаліста на основі базової (повної) загальної середньої освіти коледж здійснює за галузями знань і спеціальностями:
0101 Педагогічна освіта   Початкова освіта
                                                Соціальна педагогіка
0202 Мистецтво                  Музичне мистецтво
У структурі коледжу два відділення – педагогічне та музично-педагогічне.
Важливим результатом діяльності педагогічного колективу та студентства є те, що більше двох третин студентів навчаються на “відмінно” і “добре”, дипломи з відзнакою отримує кожен п’ятий випускник.
Інтелектуальні студентські лідери реалізовують себе у студентських олімпіадах і конкурсах, навчально-дослідницькій роботі. Із Першого Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика до тринадцятий (2013 р.) студенти коледжу були його учасниками на рівні Всеукраїнського етапу. Добрі традиції мовної підготовки підтримують і знавці іноземних мов – переможці регіональних олімпіад   з   іноземних  мов серед  студентів педагогічних ВНЗ І-ІІІ   рівнів   акредитації   західного   регіону   України   (І-ІІІ   місця  у 2008-2013 рр.). Учасники обласних студентських олімпіад серед студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації з математики і фізики входили у першу п'ятірку, з інформатики виборювали друге і третє місця.
Навчальна праця кращих студентів відзначається іменною стипендією Олександра Барвінського – громадського діяча і педагога Галичини, чиє ім’я присвоєно коледжу (п'ять стипендіатів). Відмінники навчання нагороджуються нагрудним значком "Відмінник навчання" Ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Тернопільської області.
Здобуття вищої освіти стає все більш обов’язковим етапом професійного розвитку випускників коледжу.
Забезпечується ступеневість підготовки випускників за освітньо-кваліфікаційними рівнями "бакалавр", "спеціаліст", "магістр" на умовах співпраці з ВНЗ IV рівня акредитації області і регіону, насамперед з Тернопільським національним педагогічним університетом імені Володимира Гнатюка, Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника, Кам’янець-Подільським національним університетом імені Івана Огієнка, а також Глухівським національним педагогічним університетом імені Олександра Довженка.
Ведуть студентство у світ професійних знань викладачі – 135 високваліфікованих педагогів.
Коледж має сучасну навчально-матеріальну базу:
  • чотири навчальних корпуси;
  • студентський гуртожиток на 500 місць;
  • актова зала;
  • чотири комп’ютерні класи з доступом до Інтернет-мережі;
  • біля сотні аудиторій, кабінетів, лабораторій, майстерень, класів для занять з індивідуальних музичних дисциплін, навчально-допоміжних приміщень;
  • бібліотека і читальний зал з книжковим фондом до 90 тисяч томів;
  • музична бібліотека;
  • методичний кабінет, конференц-зал;
  • хоровий і оркестровий класи;
  • спортивний і гімнастичний зали, закритий стрілків тир (25 м), спортивний майданчик, тенісний корт;
  • хореографічний зал;
  • здоровпункт, їдальня.
... Історією стають щоденні справи, але вічною залишається вчительська професія.
... І знову приходять нові покоління студентів – гідні продовжувачі кращих традицій Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Олександра Барвінського.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Шановні коментатори. Усі коментарі проходять модерацію, лише після цього публікуються, тому не має змісту повторювати їх декілька раз!
Коментарі підписані не власним іменем, які містять образи, наклепи і т.п. опубліковані не будуть!,а їх автори внесені у чорний список.
Також редакція не несе жодної відповідальності за інформацію подану в коментарі, але у випадку офіційного звернення від правоохоронних органів надасть усі можливі дані коментатора ( включно з IP адресом пристрою з якого цей коментар поступив)