Сторінки

Через місяць районка стане "самостійною" від влади?

Чортківська районка роздержавлюється, причому на першому етапі реформування.


Таке сміливе рішення одностайно ухвалив трудовий колектив редакції газети «Голос народу» (трудовий колектив є співзасновником цієї газети разом з Чортківською райрадою і Чортківською РДА - прим.ТТ) на своїх зборах, які відбулися минулого тижня, 11 березня, скориставшись пріоритетним правом, наданим Законом. Відповідні пропозиції стосовно способу реформування, а саме: шляхом виходу органів державної влади та органів місцевого самоврядування зі складу співзасновників друкованого засобу масової інформації та редакції з перетворенням членами її трудового колективу у суб'єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого ЗМІ уже надіслав своїм співзасновникам – районній раді і райдержадміністрації. Останні у встановлений законодавством термін (один місяць з дня надходження пропозиції) мають прийняти рішення про реалізацію пріоритетного права трудового колективу про спосіб реформування газети та редакції і про вихід зі складу співзасновників, а також надіслати його Держкомтелерадіо для внесення до Зведеного переліку об’єктів реформування. За декілька днів, 24 березня ц. р. відбудеться чергова сесія Чортківської районної ради, яка, сподіваємось, дасть своє добро. А можливо, першою ініціативу у цьому відношенні проявить райдержадміністрація? В усякому разі «можливостей для маневрів» законодавець не передбачає, адже в будь-якому випадку вони повинні ухвалити рішення про вихід з числа співзасновників і відпустити газету у «вільне плавання» (за умови, якщо колектив редакції зголосився брати участь у реформуванні).

Як відомо, Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» був ухвалений парламентом наприкінці грудня минулого року. На нього з нетерпінням очікувала журналістська пишуча братія уже багато років. Адже більше 15 літ тому Рада Європи, прийнявши Україну у свої члени, поставила перед нашою державою умову про роздержавлення ЗМІ, як це має місце у всьому цивілізованому світі. Масу причин для відмовок знаходили «слуги народу», аби відтягнути ухвалення цього важливого документа для демократизації суспільства. І лише майже через два роки після перемоги Революції гідності, десь зрозумівши, що і в Європи може в кінці кінців терпець урватися, дали йому «зелене світло».

Уповноважений від імені трудового колективу редакції газети «Голос народу», редактор  Л.ГАБРУСЬКИЙ    

Немає коментарів:

Дописати коментар

Шановні коментатори. Усі коментарі проходять модерацію, лише після цього публікуються, тому не має змісту повторювати їх декілька раз!
Коментарі підписані не власним іменем, які містять образи, наклепи і т.п. опубліковані не будуть!,а їх автори внесені у чорний список.
Також редакція не несе жодної відповідальності за інформацію подану в коментарі, але у випадку офіційного звернення від правоохоронних органів надасть усі можливі дані коментатора ( включно з IP адресом пристрою з якого цей коментар поступив)