У Павлограді мають намір засадити енергетичною вербою болота та пустирища.
Ініціатором вирощування енергетичного лісу на занедбаних землях виступив голова регіональної асоціації підприємців Геннадій Щербаков, передають TV-News.
«В першу чергу необхідно засадити вербою розташовану по вул. Тетяни Федорової територію лиманів, - говорить підприємець. – Ця ділянка завдає найбільше клопоту: очерет, сміття, торф, який постійно горить і задимлює місто».
За словами Геннадія Щербакова, у Павлограді будуть вирощувати шведську вербу, яка на Волині вже займає близько трьох тисяч гектарів.
«Для вербових плантацій, які потребують дуже вологих ґрунтів, більше підходять західні області України - ми теж там будемо вирощувати, а на Дніпропетровщині є певні ризики, - зізнається фахівець. – Тому спочатку засадимо місця, де є вода, подивимось як приживуться саджанці, і тільки потім будемо окультурювати інші пустирі».
Наразі асоціація займається земельним питанням. «Хотілося б весною засадити першу плантацію, однак оформлення документів займає багато часу, - підкреслює Геннадій Щербаков. - Не встигнемо навесні, то почнемо восени».
За словами підприємця, на один гектар потрібно 15 тис. саджанців, вартість кожного з яких становить 1,5 гривень. «На першому етапі енергетичною вербою необхідно засадити хоча б 30 гектарів», - наголошує Геннадій Щербаков.
Садивний матеріал павлоградці закуплять у волинян.
«Наступного року саджанці вже будуть свої і можна буде збільшити плошу під енергетичною вербою у 10 разів, - сподівається голова регіональної асоціації підприємців. - Зараз монтуємо спеціальну техніку для посадки за власними кресленнями та паралельно продовжуємо вести перемовини з міською владою».
Перший врожай з енергетичної плантації краще збирати через 3-4 роки. «Вербу зрізають під корінь спеціальним комбайном, а потім вона знову відростає, - пояснює Геннадій Щербаков. – Без додаткових інвестицій такий енергетичний ліс може забезпечувати поновлюваним паливом протягом 30 років».
Подрібнену вербу можна одразу використовувати у твердопаливних котлах, або пресувати у брикети, зазначає підприємець, додаючи, що у планах також налагодити у Павлограді виробництво котлів для такого палива.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Шановні коментатори. Усі коментарі проходять модерацію, лише після цього публікуються, тому не має змісту повторювати їх декілька раз!
Коментарі підписані не власним іменем, які містять образи, наклепи і т.п. опубліковані не будуть!,а їх автори внесені у чорний список.
Також редакція не несе жодної відповідальності за інформацію подану в коментарі, але у випадку офіційного звернення від правоохоронних органів надасть усі можливі дані коментатора ( включно з IP адресом пристрою з якого цей коментар поступив)