Тернопіль скоротить витрати на опалення шкіл та дитсадків завдяки комплексному впровадженню енергозберігаючих заходів вдвічі.
Про це йдеться у бізнес-плані з термомодернізації бюджетних установ Тернополя, який був нещодавно представлений фахівцями Світового банку у рамках проекту "Енергетична трансформація українських міст", передає ІНТБ.
У близько 80-ти навчальних закладах, на опалення яких Тернопіль нині витрачає 45-50 млн гривень у рік, замінять вікна, двері, відремонтують покрівлі та встановлять енергоефективне обладнання, зокрема, у харчоблоках. Згідно з попередніми розрахунками, у кожен квадратний метр опалювальної площі необхідно вкласти близько 110 євро або 3 тисячі 300 гривень. Термін окупності подібних проектів становить 7-10 років.
Бізнес-план, який був розроблений на основі півторарічного аудиту у сфері поводження з твердими побутовими відходами, водо- та теплопостачання, громадських будівель, зовнішнього освітлення та транспорту, також передбачає створення дочірнього підприємства енергосервісної компанії "Тернопіль ЕСКО" та револьверного (автоматично поновлювального) фонду, з якого будуть фінансуватися енергоефективні заходи у місті.
Як зазначає провідний спеціаліст із енергозбереження СБ Фенг Ліу, сьогодні вже є бачення того, як буде працювати револьверний фонд і енергосервісна компанія.
Наразі вирішується питання фінансування. За словами заступника міського голови Тернополя Владислава Стемковського, для термомодернізації всіх шкіл і дитсадків необхідно залучити 1 млрд гривень.
Примітно, що спочатку для проекту"Енергетична трансформація українських міст", реалізація якого розпочалася у листопаді 2014-го року, було обрано, крім Тернополя, ще два міста: Київ та Кам'янець-Подільський. Однак після півторарічного енергоаудиту об'єктів житлово-комунального та соціального фонду міст, їх енергетичного потенціалу, Світовий банк вирішив продовжити співпрацю лише з Тернополем, який самотужки почав підвищувати енергоефективність бюджетних закладів - зокрема, встановлення індивідуальних теплових пунктів у всіх учбових закладах міста забезпечило щорічну економію енергоносіїв у 15%.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Шановні коментатори. Усі коментарі проходять модерацію, лише після цього публікуються, тому не має змісту повторювати їх декілька раз!
Коментарі підписані не власним іменем, які містять образи, наклепи і т.п. опубліковані не будуть!,а їх автори внесені у чорний список.
Також редакція не несе жодної відповідальності за інформацію подану в коментарі, але у випадку офіційного звернення від правоохоронних органів надасть усі можливі дані коментатора ( включно з IP адресом пристрою з якого цей коментар поступив)