Сторінки

До уваги випускників та абітур'єнтів. Зміни в правилах вступу до вишів!


17 травня 2016 року у Кабінеті Міністрів України відбувся брифінг першого заступника Міністра освіти і науки України Інни Совсун, присвячений зовнішньому незалежному оцінюванню-2016 та цьогорічній вступній кампанії.- повідомляє сайт
Інна Совсун повідомила, що не дивлячись на ситуацію з розслідуванням відносно діяльності Українського центру оцінювання якості освіти щодо можливої зміни результатів зовнішнього незалежного оцінювання, Міністерство забезпечило проведення ЗНО-2016. МОН було вжито додаткових заходів для забезпечення цьогорічного ЗНО: щодо зміни структури УЦОЯО, і щодо коригування процедур оцінювання та реєстрації учасників. Також було змінене програмне забезпечення, яке використовується в УЦОЯО, тому що розслідування засвідчило, що попереднє програмне забезпечення, котре не було достатньо захищене, створювало для окремих осіб можливості, які можна було використати для змін у результатах ЗНО. «Найважливіше при підготовці проведення ЗНО-2016 для нас було створити умови, які дозволять учасникам оцінювання отримати об’єктивні оцінки, які відповідають їх знанням та результатам. На сьогодні система є захищеною, і ми можемо гарантувати, що система не дасть збою», - підкреслила перший заступник Міністра.
Наразі вже відбулося ЗНО з української мови та літератури, математики і історії України, ці ж предмети випускники шкіл здавали як Державну підсумкову атестацію. До 20 травня триває реєстрація на участь у додатковій сесії ЗНО для учасників АТО, осіб що проживають у тимчасово окупованому Криму та непідконтрольній українській владі території Донбасу.
Інна Совсун повідомила, що вступна кампанія-2016 розпочнеться 11 липня, для вступу на бакалаврат прийом документів триватиме до 28 липня, кінцевий термін прийому документів на магістратуру вищі навчальні заклади визначатимуть окремо. «В цьому році востаннє буде здійснюватися набір на освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста і спеціаліста, оскільки відповідно до нового закону ступінь «спеціаліст» буде замінено на ступінь «магістр». З наступного року бакалаври зможуть вступати тільки на магістерські програми підготовки», - зауважила перший заступник Міністра.
Набір студентів до ВНЗ вперше здійснюватиметься за новим переліком галузей та спеціальностей. Інна Совсун зазначила, що це важливий етап у реформуванні системи вищої освіти, оскільки тепер навчання у бакалавраті носитиме більш широкий характер, і вже на магістратурі студенти будуть конкретніше визначати свій профіль. Це дозволить українським студентам бути більш мобільними відносно вимог ринку праці.
Абітурієнти, які на основі ЗНО вступатимуть на бакалаврат, будуть подавати заяви лише у електронній формі, що спростить процедуру вступу як для вступників, так і для приймальних комісій. Оригінали документів вступники подаватимуть вже після зарахування. Винятком будуть ті особи, які вступатимуть на основі вступних іспитів або за результатами співбесіди, оскільки такі випадки потребують підтвердження особи, тому такі особи подаватимуть документи у паперовій формі.
Інна Совсун зазначила, що відбулись зміни у конфігурації заяв абітурієнтів. Вступники зможуть подавати до 15 заяв на вступ, не встановлюється обмеження по кількості університетів, але є обмеження по кількості спеціальностей. Такі заходи покликані більше профілювати абітурієнта у виборі майбутньої професії.
Як повідомила перший заступник Міністра, в цьому році вступники зможуть подавати тільки сертифікати ЗНО 2016 року, але завдяки проведеній Міністерством роботі по стандартизації завдань і тестів вже у 2017 році абітурієнти зможуть використовувати сертифікати 2016 року. Прохідний бал вищі навчальні заклади встановлюватимуть самостійно. Скасовано позаконкурсний вступ, при цьому окремі категорії вступників матимуть можливість брати участь у конкурсі за результатами вступних іспитів: особи, які мають захворювання, що можуть бути перешкодою для проходження ЗНО, учасники АТО, а також діти-сироти. Громадяни, які проживають у Криму, матимуть право здобувати вищу освіту на конкурсних засадах в межах квот, які визначатимуться МОН. Також Верховною Радою України розглядається можливість надання абітурієнтам, котрі проживають на неконтрольованій території Донбасу, права вступу до ВНЗ, евакуйованих із зони АТО, на основі вступних іспитів.
Інна Совсун наголосила, що у зв’язку із демографічною ситуацією та скороченням кількості випускників шкіл буде зменшено обсяги державного замовлення. «У пропозиціях, які МОН надало Міністерству економіки, передбачено скорочення державного замовлення на 10,8 відсотків, зокрема, на тих напрямках, де існує надлишок на ринку праці – в першу чергу, спеціальностях суспільно-політичного напрямку», - зазначила перший заступник Міністра.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Шановні коментатори. Усі коментарі проходять модерацію, лише після цього публікуються, тому не має змісту повторювати їх декілька раз!
Коментарі підписані не власним іменем, які містять образи, наклепи і т.п. опубліковані не будуть!,а їх автори внесені у чорний список.
Також редакція не несе жодної відповідальності за інформацію подану в коментарі, але у випадку офіційного звернення від правоохоронних органів надасть усі можливі дані коментатора ( включно з IP адресом пристрою з якого цей коментар поступив)