У 2015 році відразу після спрощення системи призначення субсидій була анонсована перевірка всіх субсидованих на предмет законності отримання компенсації.
І перевірки почалися, пише NewsOboz.org з посиланням на domik.ua .
За словами Віце-прем'єр-міністра Павла Розенка, соціальні інспектори перевіряють матеріально-побутові умови громадян, які отримують субсидію.
Як стало відомо, перевірки здійснюються вибірково - в першу чергу перевіряють тих, хто звернувся за додатковою субсидією, яка перевищує соціальні нормативи. Це стосується площі житла - компенсація розраховується на певну площу, але якщо непрацездатний людина живе один, і рівень його доходу не дозволяє оплачувати «зайві» квадратні метри, він може звернутися за доначисленням (постанови Кабміну №848 від 21.10.1995 року).
У таких випадках органи місцевої влади мають повноваження за рішенням комісії нараховувати компенсацію на площу, яка перевищує соціальні нормативи. Саме цих громадян будуть перевіряти.
Інспекція загляне і до тих, хто зробив покупку більш ніж на 50000 грн. Таким громадянам не відмовляють в субсидії, а перевіряють факт покупки. Якщо придбання було необхідним - продаж і подальша купівля житла з метою роз'їзду сімей, - то субсидію нарахують.
Однак, далеко не всі покупки можна перевірити, а тільки ті, які зафіксовані державної фіскальною службою. Отже, придбання обладнання, домашньої техніки не буде перевірятися і такі громадяни зможуть зберегти компенсацію.
В ході перевірок, чиновники обіцяють не позбавляти малозабезпечених громадян допомоги. А ось що буде з тими, хто перевірку не пройде?
Виникає ще одне питання - наскільки такі перевірки є об'єктивними. Наприклад, взятий кредит на дороге лікування буде вважатися вагомим приводом не скасовувати компенсацію?
Зареєструють всіх субсідіантов
Повномасштабної перевірки законності отримання субсидій слід очікувати з серпня 2016 року, коли буде створено повний реєстр субсідіантов.
За словами заступника міністра фінансів Романа Качура, реєстр допоможе провести верифікацію всіх, хто отримує допомогу від держави на оплату ЖКП.
А ось глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв пропонує оприлюднити даний реєстр, щоб «громадськість могла оперативно перевіряти справедливість нарахування субсидій».
Чи означає це те, що громадянам пропонують повідомляти, якщо сусід, отримуючи компенсацію, дозволяє собі «елементи розкоші»?
І чи не дасть це зворотний ефект - якщо сусідові нарахували субсидію при наявності прихованих доходів, то чому я не можу звернутися за допомогою?
Пропозиція про пошук «інформаторів» пропонували в 2015 році, проте, в життя воно не втілилася.
Ініціативи 2016 року
У Мінфіні пропонують перевіряти матеріальне забезпечення громадян перед нарахуванням субсидії.
«Ми переконані, що перед призначенням субсидій потрібно перевіряти банківські рахунки і обсяг нерухомості, наявної у власності прохачів.
Якщо, наприклад, у прохача є банківські вклади, то чому йому держава повинна надавати субсидію? »- Впевнений заступник міністра фінансів Роман Качур.
Також пропонують змінити принцип нарахування самих субсидій.
«Потрібно перейти від нарахування субсидій за домогосподарствами до нарахування субсидій за кількістю людей, які проживають в конкретному домогосподарстві», - зазначив чиновник.
Що в підсумку?
У Мінфіні розповіли, що підсумками перевірок виявили 126 тис. Сумнівних субсідіантов тільки за формальними ознаками (наявності одноразової покупки понад 50 тис. Грн, фіктивними документами. Це число в порівнянні з кількістю одержувачів (близько 5,5 млн осіб) невелика.
Напрошується висновок, що дієвих методів перевірки законності отримання субсидій уряд з 2015 року так і не розробило. І виникають ситуації, коли громадянам із середнім рівнем доходу субсидії надають, а малозабезпеченим - відмовляють.
В умовах підвищення вартості комунальних послуг восени кількість потребують компенсації, за попередніми прогнозами, зросте до 8 млн чоловік.
Чи вистачить бюджетних грошей на тотально-вибіркове субсидування?
Чи отримають держдопомогу ті, хто її дійсно потребує або в Україні будуть масово продавати квартири за комунальні борги?
Немає коментарів:
Дописати коментар
Шановні коментатори. Усі коментарі проходять модерацію, лише після цього публікуються, тому не має змісту повторювати їх декілька раз!
Коментарі підписані не власним іменем, які містять образи, наклепи і т.п. опубліковані не будуть!,а їх автори внесені у чорний список.
Також редакція не несе жодної відповідальності за інформацію подану в коментарі, але у випадку офіційного звернення від правоохоронних органів надасть усі можливі дані коментатора ( включно з IP адресом пристрою з якого цей коментар поступив)