Сторінки

За утеплення будівель з порушеннями правил благоустрою міська влада може може накладати штраф?


На мешканців багатоквартирних житлових будинків, які проводять утеплення квартири з порушеннями, буде складатися адмінпротокол. 


Як зазначив начальник управління ЖКГ Золотоніської міськради Олександр Флоренко, власники житлових приміщень повинні дотримуватись правил благоустрою, передаєZolotonosha.ck.ua


«Проведене раніше утеплення квартир з порушенням демонтовувати не будемо, але надалі просимо пам’ятати про відповідні правила, з якими можна ознайомитися на офіційному сайті міської ради», - пояснив фахівець.

Чутки про майбутні репресії з боку комунальників з’явилися після публікації Олександром Флоренком повідомлення про складання адмінпротоколу на одного з місцевих жителів, який у багатоповерховому будинку виконував роботи з утеплення фасаду та сходового майданчика. 

«Днями на Шевченка, 233 було зафіксовано громадянина, який утеплявся без жодних дозвільних документів, - розповідає керівник УЖКГ. - Робітник, який працював на висоті, також не мав відповідної документації, а в разі нещасного випадку відповідав би не власник квартири, який замовив виконання робіт, а управління житлово-комунального господарства, яке має за цим слідкувати. Крім того, відбувалось і самовільне перепланування». 

За словами Олександра Флоренка, дозвіл на утеплення квартири у багатоповерховому будинку можна отримати, написавши заяву на ім'я міського голови. 


«Через 2-3 дні про рішення повідомлять фахівці УЖКГ, - зазначає комунальник. – Власнику квартири необхідно лише з'явитись за адресою Шевченка, 70 і безкоштовно забрати дозвіл. Якщо хтось буде хоч якусь копійку брати, скарги прийматиму особисто».

Фахівці УЖКГ закликають мешканців багатоповерхівок використовувати матеріали не найнижчої якості. «Пінопласт - це як бензин: одна іскра - і він вже горить, - каже Олександр Флоренко. - Особлива ж проблема, коли таке небезпечне утеплення робиться у внутрішніх приміщеннях - не дай Боже спалахне пінопласт в під'їзді, то люди не зможуть навіть з квартир повиходити». 

На додачу, управління ЖКГ вимагає фарбувати квартирні фасади у тон загальному кольору будинку. «Якщо людина захоче естетики і на білій будівлі пофарбує свою квартиру в зелений колір, то буде складатися адмінпротокол, - попереджає головний комунальник. - Ми ж не будемо перетворювати місто на хаотичну мозаїку? Цей пункт, до речі, також є у правилах благоустрою». 

Не скасує подібні норми і комунальна реформа, яка стартує 1 липня. Адміністративний кодекс, в якому до згаданих правил відсилає стаття 152, нікуди не подінеться, зазначає Олександр Флоренко. 

Наразі в управлінні ЖКГ Золотоніської міськради створюють відділ контролю за благоустроєм, який не тільки слідкуватиме за дотриманням вищезгаданих правил, а й налагоджуватиме ефективну комунікацію із балансоутримувачами багатоповерхівок та комунальними службами. 

Крім того, міська рада готує пакет змін до правил благоустрою Золотоноші. Деякі пункти вже неактуальні, деякі потребують коригування. Частину ж повноважень взагалі мають намір перекласти на ОСББ. 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Шановні коментатори. Усі коментарі проходять модерацію, лише після цього публікуються, тому не має змісту повторювати їх декілька раз!
Коментарі підписані не власним іменем, які містять образи, наклепи і т.п. опубліковані не будуть!,а їх автори внесені у чорний список.
Також редакція не несе жодної відповідальності за інформацію подану в коментарі, але у випадку офіційного звернення від правоохоронних органів надасть усі можливі дані коментатора ( включно з IP адресом пристрою з якого цей коментар поступив)