Сторінки

Чому чортківчанам варто поскоріше подавати документи на субсидію.


Подавати документи на оформлення субсидій пропонують жителям області вже зараз – за кілька місяців до початку опалювального періоду. Таким чином вдасться уникнути великого напливу бажаючих отримати пільги коли почнуть опалювати домівки і рахунки за опалення суттєво зростуть.


В той же час, в департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації нагадують, що зростання тарифів на житлово-комунальні послуги не позначиться на сімейному бюджеті тих, хто вже отримує субсидію.

– Зростання тарифів не впливає на бюджет сім’ї, якщо вона вже отримує пільгу, – пояснює Вадим Боярський, директор департаменту соціального захисту населення ТОДА . – Якщо сім’ї чи людині призначена субсидія і визначено розмір обов’язкової плати за комунальні послуги, то при зміні тарифів автоматично перераховується субсидія, яка покриває житлово-комунальні послуги в межах соціальних норм. Для тих, хто має субсидії витрати за житлово-комунальні послуги не змінюються при зміні тарифів. Всі субсидії при зміні тарифів будь-якої послуги перераховуються автоматично, без звернення громадян.

Зараз в області субсидії на житлово-комунальні послуги отримують 187 тисяч домогосподарств. Раніше було 200 тисяч. Кількість зменшилася у зв’язку із неопалювальним періодом, коли у багатьох людей сума обов’язкової плати перекриває їхні житлово-комунальні послуги. перед опалювальним сезоном будуть проведений автоматичний перерахунок, і люди знову почнуть отримувати субсидії. Загалом, же у департаменті зазначають, що на Тернопільщині живуть економні споживачі. Відсоток отримувачів субсидій, які зекономили значні кошти і не платили обов’язкову плату по декілька місяців досить великий.

– Зекономлені в опалювальний період кошти використовуються наступного розрахункового періоду, що дає змогу не платити обов’язкову плату, – каже Вадим Боярський. Серед отримувачів субсидій великий відсоток таких випадків, коли люди економили енергоресурси, особливо природній газ, і не сплачували обов’язкової плати. Наприклад, був випадок, коли економії досягали до 20 тисяч гривень на особових рахунка за два опалювальні періоди. А є такі, що не економили нічого. Зазначу, що наші громадяни економні по своїй суті, по ментальності, особливо старші люди. У зв’язку із значною економією Урядом були переглянуті норми споживання газу. Так, з 1 травня норма на 1 квадратний метр опалювальної площі із 7 кубометрів була зменшена до 5,5 кубометрів.

Економити житлово-комунальні послуги, за словами Вадима Боярського, вигідно. Адже тоді наступного місяця є можливість заплатити меншу від обов’язкової плати або взагалі її не платити, бо зекономлені кошти її перекривають. А щоб заохотити людей до економного споживання на урядовому рівні обговорюють ще й питання монетизації зекономлених ресурсів.

– Ідея монетизації – це ідея виплати субсидії чи іншої допомоги в грошовій формі, – говорить Вадим Боярський. – На мою думку це правильний підхід, але є загроза в тому що, якщо людині видати готівкою субсидію, то вона може змінити пріоритети під час отримання цієї готівки. У неї може з’явитися необхідність оплатити першочергові речі, а житлово-комунальні послуги залишаться неоплаченими. У такому випадку можна перераховувати готівку за субсидію на картковий рахунок і з цього карткового рахунку людина має право заплатити виключно за житлово-комунальні послуги. А після закінчення опалювального періоду, щоб давався дозвіл витратити їх на будь-які інші потреби людини. Тоді це дало б змогу заохотити людей максимально економити житлово-комунальні послуги, в тому числі, енергоресурси.

Та, наразі монетизація зекономлених на субсидіях коштів це тільки ідея і чи буде вона втілена невідомо.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Шановні коментатори. Усі коментарі проходять модерацію, лише після цього публікуються, тому не має змісту повторювати їх декілька раз!
Коментарі підписані не власним іменем, які містять образи, наклепи і т.п. опубліковані не будуть!,а їх автори внесені у чорний список.
Також редакція не несе жодної відповідальності за інформацію подану в коментарі, але у випадку офіційного звернення від правоохоронних органів надасть усі можливі дані коментатора ( включно з IP адресом пристрою з якого цей коментар поступив)