Сторінки

Через неякісну воду щороку вмирають тисячі людей! Скільки Чортківчан "вбиває" "типова" проблема БІДНИХ міст?

 Про якість води у Чорткові не говорить лише лінивий.
Люди постять фото та відео, жаліються що потрібно спустити в каналізацію(і відповідно оплати десятки кубометрів води щомісяця) щоб дочекатися більш-менш придатної хоча б помитись.
Ось наприклад фото та відео з групи з "Типовий Чортків"


Здавалося б це не велика проблема, однак експерти стверджують, що саме неякісне водопостачання є одним із 5 основних признаків БІДНОСТІ!(не дарма в українців є приказка: чому бідний-бо дурний, а чого дурний - бо бідний) 
Такі дані наведені в опублікованому нещодавно  звіті Всесвітньої організації охорони здоров'я, підготовленому до початку всесвітнього Тижня води. 
Якщо вже найближчим часом уряди найбільших країн світу не поставляться до "водної" проблеми досить серйозно, в ряді регіонів світу можливі великі заворушення і масова загибель людей від спраги і заразних хвороб, пише РБК daily. 
Завданням урядів є вкладення коштів в очищення питної води - в минулому році доступ до водопроводу мали більше 3 млрд. Жителів Землі, проте якість води - перш за все бактеріологічне - знаходиться на незадовільному рівні. 
"Ми може констатувати деяке поліпшення ситуації в порівнянні з минулим роком, проте змушені визнати, що вона як і раніше залишається важкою", - упевнений один з авторів звіту, координатор водної програми ВООЗ Джеймс Бертрам. 
За його словами, в даний час проблема якості питної води безпосередньо зачіпає інтереси всіх країн - як розвиваються, так і постіндустріальних. 
Найбільш важка ситуація, на думку експерта, складається в Африці, де місцева інфраструктура настільки нерозвинена, що якісною водою можуть користуватися не більше 30% населення країн, розташованих на південь від пустелі Сахара. 
Не менш складним є становище жителів країн Азіатсько-тихоокеанського регіону - там доступу до нормальної питної води не мають близько 700 тисяч жителів. В цілому ж, за прогнозами фахівців ВООЗ, проблеми, пов'язані з недостатньою кількістю або низькому якістю питної води, стануть причиною смерті 1,6 млн. Чоловік тільки в цьому році. 
Попит на воду в доступному для огляду майбутньому буде тільки зростати, відзначається в доповіді, що призведе до створення "нестерпної ситуації" в бідних водою країнах. Тому експерти ВООЗ звертають увагу на необхідність вже зараз інвестувати в розробку установок по глибокому очищенню води - їх робота дозволить економити значні обсяги життєво необхідної рідини. 
Крім того, пильну увагу необхідно звернути і на пристрої з опріснення морської води - на думку багатьох, розробка ефективних апаратів такого роду і їх повсюдне впровадження наблизить рішення насувається водної кризи, пише РБК daily. 
"Влада повинна взяти на себе відповідальність і ліквідувати загрозу потенційного дефіциту води, який може бути викликаний зростанням її споживання і кліматичними змінами", - вважає Бертрам. 
"На мій погляд," водна "проблема, яка стосується майже виключно держав так званого" третього світу ", роздувається штучно. Всі нинішні стратегії її вирішення припускають, що страждають від нестачі води державам допоможуть держави багаті, що не стикаються з цією проблемою", - розповів РБК daily генеральний директор Центру політичної інформації Олексій Мухін. 
Це, очевидно, передбачає і досить серйозне політичне і економічне вплив країн-донорів в країнах реципієнтах допомоги, а це ставить країни "третього світу" в підлегле, залежне по суті, положення, сказав він. 
Саме тому і створюється враження, що дана проблема створена штучно і так само штучно і підігрівається. За словами експерта, в цих умовах є теоретична можливість виникнення в кризових регіонах масових заворушень.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Шановні коментатори. Усі коментарі проходять модерацію, лише після цього публікуються, тому не має змісту повторювати їх декілька раз!
Коментарі підписані не власним іменем, які містять образи, наклепи і т.п. опубліковані не будуть!,а їх автори внесені у чорний список.
Також редакція не несе жодної відповідальності за інформацію подану в коментарі, але у випадку офіційного звернення від правоохоронних органів надасть усі можливі дані коментатора ( включно з IP адресом пристрою з якого цей коментар поступив)