Купуючи нерозмитнений автомобіль на ринку, покупець ризикує заплатити великий штраф розміром до 300% від вартості митного оформлення.Також правоохоронці мають право конфіскувати такі автомобілі.
Про це в коментарі кореспонденту ГолосUA заявив адвокат Вадим Володарський, який спеціалізується на захисті прав водіїв і власників транспортних засобів.
«Якщо поліція і митна служба почнуть проводити рейди, то власникам нерозмитнених авто може загрожувати покарання за митне порушення.Можуть бути накладені штрафні санкції від митниці - аж до 300% вартості розмитнення, або конфіскація транспортного засобу.Також можливий штраф від поліції за використання незареєстрованої транспортного засобу на території країни », - зазначив В. Володарський.
Експерт зазначає, що за правилами державної реєстрації та обліку автомобілів, тимчасове ввезене транспортний засіб, навіть якщо його резидент ввіз для своїх цілей більш ніж на два місяці, підлягає тимчасовій реєстрації в Україні.
Однак необхідний пакет документів на такий автомобіль законно оформити немає можливості, тому багато українців вдаються до хитрощів.Одна зі схем для провезення і використання нерозмитненого авто - оформити машину за кордоном на громадянина України, який офіційно є працівником іноземної фірми.
Тоді він зможе користуватися транспортним засобом в Україні без обов'язкового перетину кордону через 12 місяців.
«Документи оформляють по Стамбульської конвенції.Але наша митниця трактує її таким чином, що конвенція поширюється на транспортні засоби, які використовуються тільки для перевезення вантажів або поїздок співробітників фірми.
Однак передача цього транспортного засобу з точки зору закону виглядає досить сумнівно. Крім того, можуть виникнути проблеми, якщо з яких-небудь причин іноземна фірма перестане існувати », - підкреслив адвокат.
За словами В. Володарського, щоб законно їздити на нерозмитнених авто, потрібно придбати його за кордоном і кожні п'ять днів перетинати кордон через одну і ту ж митницю.
«У нас заборонено ввозити нерозмитнений транспорт особам, які є резидентами України.Однак в прикордонних областях діє так званий транзитний ввезення до 5 днів.Тому жителі прикордонних областей кожні п'ять днів перетинають кордон, і кожен раз оформляють транзит.Але ця схема діє, якщо транспортний засіб спочатку ввозилося і оформлялося цією ж особою », - підкреслив В. Володарський.
За словами адвоката, якщо людина сама ввозить з-за кордону таку машину в режимі транзиту і оформляє її сам на себе, він може раз в п'ять днів її вивозити.
"Фактично це можна тривати нескінченно, тому так роблять жителі прикордонних областей.За країні, звідки заїжджають авто, обмежень немає.З Литвою у нас немає спільного кордону, так що женуть в основному через Польщу або через Білорусію. Схема з транзитом діє не тільки для жителів прикордонних областей. Ввозити транзитом може хто завгодно, просто саме вони цим користуються, бо ближче до кордону, і їм не потрібні візи за угодами про прикордонний рух з відповідними країнами.Киянам так робити невигідно », - зазначив В. Володарський.
Експерт уточнив, що в разі пропуску цього терміну водієві загрожує штраф до 8 500 гривень згідно ст.470 МКУ.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на околиці Києва з'явився стихійний авторинок нерозмитнених машин, які доставляються з Литви.
Відзначимо, Державна фіскальна служба з жовтня збиралася проводити рейди спільно з поліцейськими, в результаті яких власникам нерозмитнених авто з іноземною реєстрацією довелося б платити величезні штрафи і навіть нести кримінальну відповідальність.
За даними Держмитниці, в 2015 році в Україну в режимі транзитного ввезення потрапило близько 62 тис. Іномарок.
За неофіційними даними загальна кількість тимчасово ввезених в країну машин перевищує 400 тис.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Шановні коментатори. Усі коментарі проходять модерацію, лише після цього публікуються, тому не має змісту повторювати їх декілька раз!
Коментарі підписані не власним іменем, які містять образи, наклепи і т.п. опубліковані не будуть!,а їх автори внесені у чорний список.
Також редакція не несе жодної відповідальності за інформацію подану в коментарі, але у випадку офіційного звернення від правоохоронних органів надасть усі можливі дані коментатора ( включно з IP адресом пристрою з якого цей коментар поступив)