Повторювати дитині по кілька разів - постійна практика багатьох батьків, і не факт, що висловлена в який раз прохання залишиться почутою. Потрібно лише знайти правильний підхід і дитина буде з радістю до вас прислухатися.
1. Занадто багато прохань
Психіка дитини ще не настільки розвинена, щоб запам'ятати всю послідовність виконання завдань, тому дитині до 4х років буде складно впоратися з батьківським «помий руки, переберися і сідай до столу обідати».
Тому батьки повинні бути терплячими: помив руки, направляйте в спальню для виконання другого завдання. І всі наступні завдання озвучуйте в міру виконання попередніх.
2. Відсутність зорового контакту
У маленьких дітей увага концентрується на виконанні тільки одного завдання за один раз. Якщо дитина захоплена грою або переглядом мультфільму, ваше швидкоплинне «збирайся на вулицю» буде залишено без уваги.
Зоровий контакт з мамою допоможе йому перебудуватися на її прохання і почути, що від нього хочуть. Сядьте навпроти дитини, візьміть його за руку і скажіть йому «ми йдемо на вулицю, там ти зможеш пограти зі своїми друзями». Повірте, виконання прохання в такому випадку не змусить себе чекати!
3. Багато слів
Самі того не помічаючи, ми вживаємо занадто багато слів, намагаючись донести своє прохання до дитини. Так би ми озвучили прохання чоловіка, але дитина просто втратить, то важливе, що ви намагалися йому донести в вирі зайвих слів.
Замість того, щоб описувати наслідки ігор з розеткою, просто скажіть «грати з розеткою не можна, це небезпечно!»
4. Важливо самим чути дитину
Не відмахується від малюка, коли він звертається до вас.
Постарайтеся завжди знайти час вислухати його прохання і проблеми, якими б дріб'язковими і незначними вони б вам не здавалися. Діти переймають лінію поведінки батьків, і буде дивно, якщо на ваші побажання вони будуть реагувати подібним чином.
5. Негайне виконання прохання
Багато батьків роблять помилку, чекаючи негайного виконання своїх вказівок. У дитини на сприйняття почутого зазвичай йде кілька секунд. Необхідно враховувати також темперамент дитини, він може бути повільним з народження.
Дайте час осмислити ваше прохання. Якщо дочка загралася ляльками і не чує, що пора йти обідати, краще візьміть її улюблену ляльку і посадіть за обідній стіл, показуючи дитині в ігровій формі, що прийшов час поїсти.
6. Крик
Деякі матусі скаржаться, що крик - це єдиний спосіб бути почутими своєю дитиною. Крик вселяє в дитини страх бути покараним, тому він прагне уникнути цього і виконує вказівки. Однак саму прохання його «підсвідомість» не почуло і можливо ситуація повториться знову. Потрібно пояснити дитині на спокійних тонах, що багато солодощів їсти не можна, тому що буде боліти живіт.
7. Зловживання часткою «не»
Частка «не» дуже часто звучить в арсеналі батьків. «Не чіпай кішку!», «Не йди туди!», «Не лізь пальцями в рот!».
Дитячі психологи стверджують, що дитина не чує цієї найважливішої частинки і сприймає заборону як заклик до дії!
Замість цього спробуйте відволікти дитину на іншу дію. «Кішечка хоче спати, а давай зберемо гарний букет з осіннього листя для бабусі?»
Немає коментарів:
Дописати коментар
Шановні коментатори. Усі коментарі проходять модерацію, лише після цього публікуються, тому не має змісту повторювати їх декілька раз!
Коментарі підписані не власним іменем, які містять образи, наклепи і т.п. опубліковані не будуть!,а їх автори внесені у чорний список.
Також редакція не несе жодної відповідальності за інформацію подану в коментарі, але у випадку офіційного звернення від правоохоронних органів надасть усі можливі дані коментатора ( включно з IP адресом пристрою з якого цей коментар поступив)