Комісія при Тернопільській ОДА призначатиме добровольцям АТО статус учасника бойових дій


Чергове засідання комісії щодо надання статусу учасника бойових дій добровольцям, які захищали або захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, відбулося в Тернопільській обласній державній адміністрації. Нагадаємо, до складу комісії під головуванням заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації Юрія Юрика входять представники ОДА, обласної ради, структурних підрозділів, а також представників громадських організацій, що мають відношення до добровольчих батальйонів в Тернопільській області. В результаті проведеного засідання члени комісії узгодили всі організаційні моменти. Відтак вже з 20 жовтня розпочинається прийом документів для встановлення статусу учасника бойових дій.

«Радіємо, що влада області пішла нам на зустріч. Процес визнання та встановлення статусу учасника-добровольця антитерористичної операції відбуватиметься максимально відкрито та прозоро. Статус, що отримають добровольці прирівнюється до статусу учасника бойових дій й гарантуватиме пільги на території Тернопільської області. Сподіваємося, що вже з 2017 року добровольці АТО та їхні сім’ї зможуть користуватися ними, — зазначає представник громадської організації «Об'єднання бойових побратимів» Катерина Бойко.
Визнання та встановлення статусу учасника - добровольця антитерористичної операції здійснюється на основі поданих заявниками документів.
«Стосовно кожного добровольця департамент соцстраху формуватиме пакет документів, який у подальшому передасть на розгляд комісії. Для уточнення чи підтвердження інформації, необхідної для прийняття рішення, заявників можуть особисто запросити на засідання комісії, — зазначив директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Вадим Боярський».
Рішення комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії шляхом відкритого голосування.
«Крім вирішення питання щодо статусу учасника бойових дій, добровольцям та їхнім сім'ям комісія сприятиме у наданні всебічної допомоги. Мова йде про оздоровлення, вирішення побутових проблем, а також матеріальну допомогу», — наголосив заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Юрій Юрик.
Наразі члени комісії пропонують й іншим громадським організаціям активно долучатися до подальшої співпраці. Крім цього, наголошують, що добровольці можуть самостійно подавати всі необхідні документи у каб. №246 Тернопільської ОДА. Довідки за номером телефону — 0978515770 (секретар Ірина Василівна Теслюк).




Довідково:

Положення про комісію з визнання та встановлення статусу учасника –добровольця антитерористичної операції
І. Загальні положення
1.1. Комісія з визнання та встановлення статусу учасника - добровольця антитерористичної операції (далі - комісія) створена при обласній державній адміністрації з метою реалізації рішення обласної ради від 20 липня 2016 року № 247 „Про підтримку проекту Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гарантій соціального захисту осіб, які добровільно захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України” від 27.11.2014 № 1056”.
1.2. У своїй діяльності комісія керується Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, іншими нормативними актами, актами обласної державної адміністрації, обласної ради та цим Положенням.
ІІ. Завдання комісії
Основним завданням комісії є визнання та встановлення статусу учасника - добровольця антитерористичної операції з числа жителів Тернопільської області, які захищали або захищають незалежність, суверенітет
та територіальну цілісність України і брали або беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції, при цьому не входили до складу формувань, передбачених пунктом 19 статті 6 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.
ІІІ. Склад та порядок створення комісії
3.1. Склад комісії формується з представників обласної державної адміністрації, обласної ради, їх структурних підрозділів, а також представників громадських організацій.
3.2. Комісія утворюється у складі співголів, секретаря та членів комісії. Співголовами комісії за посадою є заступники голів обласної державної адміністрації та обласної ради.
3.3. Склад комісії затверджується розпорядженням голови обласної державної адміністрації.
IV. Права комісії
 Комісія, відповідно до покладених на неї завдань, має право у встановленому законом порядку звертатися до підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності з метою отримання необхідної для виконання її роботи інформації.
V. Порядок подання документів на розгляд комісії
Для визнання та встановлення статусу учасника - добровольця антитерористичної операції заявники подають у департамент соціального захисту населення облдержадміністрації такі документи:
- заяву встановленого зразка (додаток 1);
- дві фотокартки 3x4;
- паспорт (копія);
- довідку про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків (копія);
- висновок місцевої громадської організації щодо участі у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України, завірений підписом та печаткою;
- документи, видані добровольчими формуваннями, в яких перебували чи перебувають заявники;
- виписки лікувальних закладів про отриманні поранення під час участі в захисті територіальної цілісності України;
- інші матеріали, які підтверджують участь у захисті територіальної цілісності на сході Української держави у складі добровольчого формування (фото-, відеоматеріали, показання свідків тощо).

VI. Порядок роботи комісії
6.1. Організаційною формою роботи комісії є засідання, які проводяться в міру необхідності.
6.2. Засідання комісії проводяться та є правомочними за умови присутності не менше половини від загального складу комісії.
6.3. Засідання комісії проводить один із співголів комісії.
6.4. Комісія розглядає питання щодо визнання та встановлення статусу учасника - добровольця антитерористичної операції з числа жителів Тернопільської області, які захищали або захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали або беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції, при цьому не входили до складу формувань, передбачених пунктом 19 статті 6 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, протягом одного місяця з дня подання ними документів, передбачених цим Положенням.
6.5. Комісія у своїй роботі дотримується вимог Закону України „Про захист персональних даних”.
VII. Порядок прийняття рішень та видачі відповідних посвідчень
7.1. Визнання та встановлення статусу учасника - добровольця антитерористичної операції здійснюється на основі поданих заявниками документів. Для уточнення чи підтвердження інформації, необхідної для прийняття рішення, заявники можуть запрошуватись на засідання комісії особисто.
7.2. Рішення комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії шляхом відкритого голосування.
7.3. Рішення комісії оформляється протоколом. Протокол засідання підписують співголови, секретар та члени комісії.
7.4. Про прийняті комісією рішення заявникам надсилається повідомлення протягом 5-ти робочих днів з дати проведення засідання.
7.5. За результатами прийнятих комісією рішень особам, яких визнано та встановлено їм статус учасника - добровольця антитерористичної операції, протягом 7-ми робочих днів від дати прийняття таких рішень видаються посвідчення відповідного зразка (додаток 2).
7.6. При заповненні посвідчення записи “ким видано”, „прізвище, ім’я, по батькові” робляться без скорочень. Прописом позначається дата видачі. Особистий підпис власника і його фотокартка скріплюються печаткою обласної державної адміністрації. Записи у посвідченні завіряються головою обласної державної адміністрації.
7.7. Посвідчення вручається особі особисто, про що проводиться підпис у відповідних документах.
7.8. Посвідчення видаються безкоштовно.
7.9. Видані бланки посвідчень підлягають обліку та звітності.
7.10. Якщо посвідчення стало непридатним або було втрачене, то за заявою особи у встановленому порядку видається нове посвідчення.

VIII. Забезпечення діяльності комісії
8.1. Організаційне та матеріально-технічне забезпечення діяльності комісії здійснює департамент соціального захисту населення облдержадміністрації.
8.2. Протоколи засідань комісії зберігаються у департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації.

Немає коментарів:

Напишіть свою НОВИНУ

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *