Сторінки

Чому жителі Бучацького району не хочуть лікуватися в Чорткові.

Мешканці села Стінка Бучацького району дізналися про реформування медицини, згідно якої окружну лікарню для їх району планують зробити у Чорткові і селяни змушені будуть долати відстань у 100 кілометрів, аби отримати допомогу.

Стурбовані такою неприємною перспективою, селяни приїхали до районної лікарні, щоб разом з лікарями вирішити ситуацію. В збереженні закладу зацікавлені і самі медпрацівники, адже за їх словами, шпиталь має сучасне обладнання і надає послуги не гірше від обласних. Окрім того, велику роль грає і віддаленість до нової окружної лікарні, а також той факт, що не кожен мешканець регіону зможе дозволити собі цю поїздку.
- У Бучацькій центральній лікарні за 2015-2017 рр. встановлено найсучасніше обладнання, яке рівняється тільки до того, яке має обласна університетська лікарня. Стосовно оперативних втручань – лапароскопічні втручання у нас проводяться такі ж, як і в обласній лікарні, щодо операцій на кістках – у нас астроскоп, у нас є електронно-оптичний перетворювач, що дозволяє проводити найсучасніші оперативні втручання при переломах і це свідчить про високий фаховий рівень наших травматологів. Фізіотерапевтичне обладнання відповідає лікарням обласного рівня, працюють цифровий флюорограф, рентген апарат, тобто у нас є все необхідне для надання медичної допомоги другого рівня, - говорить Ігор Морозович, завідувач хірургічним відділенням Бучацької ЦРКЛ.
-  У Бучацькому районі євіддалені села, яким до нової окружної лікарні буде більше 100 км. Окрім того, є такі села як Стінка і Космирин, де жінки народжують по 18-20 дітей і ми можемо мати з ними дуже великі проблеми, адже це малозабезпечені люди і вони не матимуть змоги добратися ні до Тернополя, ні до Чорткова,  - вважає Оксана Вишневська,  заступник головного лікаря з лікувальної справи. За допомогою селяни і медики звернулися до депутата обласної ради та відомого мецената Бучаччини - Петра Гадза, аби він захистив їх інтереси.
-  Наша позиція – зробити окружну лікарню в Бучачі. Цей медичний заклад готовий приймати відповідну кількість населення, до того ж, вже надає дуже якісно послуги. Ми, меценати, бізнес і взагалі мешканці району – готові допомагати матеріально, що треба - модернізувати, добудувати, але ми проти того, щоб наших людей залишали з такою проблемою – великою відстанню до окружної лікарні в Чорткові,  - наголошує депутат обласної ради, відомий меценатз Бучаччини Петро Гадз.
«У рамках розвитку громад ми робили і робимо акцент на Центрах надання адміністративних послуг. Але водночас усвідомлюємо, що лікувальна функція є невід’ємною складовою будь-якої територіальної громади. Тому функціонування амбулаторій, лікарень, які будуть надавати якісні медпослуги, залишається питанням «№1», коли ведемо мову про стратегічний розвиток громад», – зазначає Степан Барна.
Як відомо, медицина в Тернопільській області зараз активно включилася в загальноукраїнську реформу, що передбачає оптимізацію лікарняної мережі. Але, як запевняє голова ОДА, центри надання медпослуг, які будуть максимально наближені до пацієнтів, збережуть. «На базі територіальних громад обов’язково мають діяти медичні амбулаторії, пункти невідкладної допомоги. При цьому вони мають бути забезпечені медикаментами і технічними засобами», – зазначає Степан Барна.
За словами голови Тернопільської ОДА, держава не закриватиме жодної лікарні, якщо необхідність її збереження обґрунтує громада. «Водночас слід розуміти, що питання утримання лікувальних закладів тепер у компетенції самої громади. Тобто за прийняте ними рішення  відповідальність буде на них. Якщо громада вважатиме за необхідне підтримувати ту чи іншу лікарню, вона буде функціонувати», – зауважує Степан Барна.
Разом з тим, голова ОДА звернув увагу на необхідність шукати додаткові функції, які може виконувати той чи інший лікарняний заклад. «Наприклад, Шумська районна лікарня у с. Великі Дедеркали цілком може бути і реабілітаційним центром, на її базі можна відкрити санаторне відділення тощо. Аналогічні перспективи треба шукати і в інших закладах області», – вважає Степан Барна.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Шановні коментатори. Усі коментарі проходять модерацію, лише після цього публікуються, тому не має змісту повторювати їх декілька раз!
Коментарі підписані не власним іменем, які містять образи, наклепи і т.п. опубліковані не будуть!,а їх автори внесені у чорний список.
Також редакція не несе жодної відповідальності за інформацію подану в коментарі, але у випадку офіційного звернення від правоохоронних органів надасть усі можливі дані коментатора ( включно з IP адресом пристрою з якого цей коментар поступив)