Кожна господиня намагається забезпечитися максимальну чистоту в своєму будинку. У хід йдуть всілякі засоби, що обіцяють в мить забезпечити стерильність, поборів всіх можливих потенційно небезпечні мікроби і бактерії. Але чи дійсно це завжди потрібно?
Важливо не перестаратися
«Занадто добре - теж не добре», - говорить народна мудрість. У гонитві за чистотою можна створитися для себе «тепличні» умови і ваш організм просто відвикне від протистояння вірусам і бактеріям. Більш того, більшість хімічних препаратів і «лікують», і калічать одночасно - що містяться в них речовини отруюють організм, призводячи до ще більш неприємних наслідків. Тому проводити генеральне прибирання в будинку коштує раз в три тижні, а ось для повсякденної використовуйте нехитрі прийоми.
регулярне провітрювання
Напевно про провітрюванні приміщення ви чуєте кожен день. І дійсно, це один з найбільш надійних методів видворити з дому бактерії і віруси. Справа в тому, що основна маса хвороботворних мікроорганізмів потрапляють до нас повітряно-крапельним шляхом, тобто, вони витають в повітрі. При відкритих вікнах відбувається циркуляція повітря - тепле повітря з приміщення виходить на вулицю, а заміщає свіжим, прохолодним і чистим.
Вологе прибирання і прання
Бактерії і віруси можна знайти і в пилу, тому щодня потрібно проводити вологе прибирання і раз на два тижні відправляти в прання домашні «пилозбірники» - м'які іграшки, покривала і т.д. Для миття підлоги можна використовувати (а якщо в будинку є хворий - навіть потрібно) монохлорамін в співвідношенні 50 г на 10 л води. Цей засіб містить безпечне кількість хлору, який знищує віруси, не вражаючи дихальні шляхи людини. Замість монохлораміна можна скористатися й звичайним столовим оцтом (2 столові ложки на 1 л води).
обзаведіться аромалампою
Скептики будуть противитися, мовляв, який толк від аромамасел. Але натуропати і фітотерапевти продовжують наполягати - ефірні масла містять велику кількість фітонцидів, які безжальні в боротьбі з вірусами і хвороботворними бактеріями. Зокрема, найбільше себе проявили в якості противірусних засобів і антисептиків масло лаванди, евкаліпта, базиліка, фенхелю, меліси, а також масла хвойних рослин. І корисні властивості ці кошти не втрачають навіть якщо просто вдихати їх аромати. Отже, капніть 4 краплі вподобаного вам ефірного масла в наповнену водою аромалампу, запаліть свічку і залиште на 20 хвилин.
Домашній едем
Якщо ліс - легені планети, то кімнатні рослини - легені вашого будинку. Зокрема, вони очищають повітря від шкідливих речовин, які виділяє побутова техніка і меблі, а також вбивають бактерії і віруси. Так, наприклад, квітка циперус знищує близько 59% хвороботворних мікроорганізмів, бегонія і пеларгонія -43%, аспарагус -38%, а кавове дерево -30%. Також аналогічними показниками можуть похвалитися герань, азалія, аспарагус, диффенбахія, фікус і всі цитрусові.
Немає коментарів:
Дописати коментар