Історія педагогічного училища в Чорткові бере свій початок із 5 січня 1940 року, коли в місті розпочала діяльність педшкола.
Саме 5 січня.1940 р.Прийнято постанову Тернопільського облвиконкому про відкриття педагогічної школи в м.Чорткові.
25січня цього ж року 1940 р. Початок занять в Чортківській педагогічній школі.
А вжу у липенф 1940 р. Перший випуск вчителів початкових класів.
Саме тут готували спеціалістів для початкових шкіл Тернопільщини.
У 1945 році заклад реформовано в педагогічне училище, якому в 2003 році присвоєно ім’я нашого земляка Олександра Барвінського.
Чортківське педагогічне училище імені Олександра Барвінського — вищий навчальний заклад І рівня акредитації обласної комунальної власності. Це один із відомих закладів педагогічної освіти Західної України, який готує фахівців за освітньо-кваліфікаційною програмою «Молодший спеціаліст».
До традиційних спеціальностей належать: «Початкове виховання», «Музична педагогіка і виховання». З 1999 року додалася ще й «Соціальна педагогіка».
В училищі працює 130 кваліфікованих викладачів. Це фахові теоретики й практики, які дають студентам глибокі знання та системні навички. Більшість із них мають вищу категорію, а третя частина — педагогічне звання. 40% викладачів училища нагороджені значком «Відмінник освіти України».
В училищі навчається в середньому 800 студентів, щороку їх кількість збільшується.
Аудиторії, класи, спеціалізовані кабінети оснащені сучасним обладнанням, приладами та обчислювальною технікою, естетично оформлені. Сформована й база сучасних навчальних аудіо- і відеозаписів.
Усі навчальні корпуси об’єднані в єдину локальну мережу з можливостями безлімітного доступу до інтернету.
У грудні 2013 року училище реорганізовано в Чортківський гуманітарно-педагогічний коледж імені Олександра Барвінського.
Чортківський гуманітарно-педагогчний коледж імені Олександра Барвінського є одним з відомих закладів педагогічної освіти західного регіону України.
За сім десятиліть навчальним закладом підготовлено більше одинадцяти тисяч педагогів для освітніх потреб області та регіону.
За сім десятиліть навчальним закладом підготовлено більше одинадцяти тисяч педагогів для освітніх потреб області та регіону.
Основними завданнями освітньої діяльності коледжа є:
- надання якісних освітніх послуг зі здобуття професії педагога за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста;
- забезпечення умов для оволодіння студентами системою знань в галузі освіти та підготовка до професійної діяльності;
- розвиток інтелектуальних, творчих та фізичних здібностей студентів засобами позааудиторної роботи, творчої діяльності, фізичного вдосконалення;
- формування високопрофесійних викладацьких кадрів, здатних забезпечувати якісну підготовку фахівців навчальним закладом.
Освітню діяльність, пов’язану з наданням вищої освіти на рівні кваліфікаційних вимог до молодшого спеціаліста на основі базової (повної) загальної середньої освіти коледж здійснює за галузями знань і спеціальностями:
0101 Педагогічна освіта Початкова освіта
Соціальна педагогіка
0202 Мистецтво Музичне мистецтво
У структурі коледжу два відділення – педагогічне та музично-педагогічне.
Важливим результатом діяльності педагогічного колективу та студентства є те, що більше двох третин студентів навчаються на “відмінно” і “добре”, дипломи з відзнакою отримує кожен п’ятий випускник.
Інтелектуальні студентські лідери реалізовують себе у студентських олімпіадах і конкурсах, навчально-дослідницькій роботі. Із Першого Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика до тринадцятий (2013 р.) студенти коледжу були його учасниками на рівні Всеукраїнського етапу. Добрі традиції мовної підготовки підтримують і знавці іноземних мов – переможці регіональних олімпіад з іноземних мов серед студентів педагогічних ВНЗ І-ІІІ рівнів акредитації західного регіону України (І-ІІІ місця у 2008-2013 рр.). Учасники обласних студентських олімпіад серед студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації з математики і фізики входили у першу п'ятірку, з інформатики виборювали друге і третє місця.
Навчальна праця кращих студентів відзначається іменною стипендією Олександра Барвінського – громадського діяча і педагога Галичини, чиє ім’я присвоєно коледжу (п'ять стипендіатів). Відмінники навчання нагороджуються нагрудним значком "Відмінник навчання" Ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Тернопільської області.
Здобуття вищої освіти стає все більш обов’язковим етапом професійного розвитку випускників коледжу.
Забезпечується ступеневість підготовки випускників за освітньо-кваліфікаційними рівнями "бакалавр", "спеціаліст", "магістр" на умовах співпраці з ВНЗ IV рівня акредитації області і регіону, насамперед з Тернопільським національним педагогічним університетом імені Володимира Гнатюка, Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника, Кам’янець-Подільським національним університетом імені Івана Огієнка, а також Глухівським національним педагогічним університетом імені Олександра Довженка.
Ведуть студентство у світ професійних знань викладачі – 135 високваліфікованих педагогів.
Коледж має сучасну навчально-матеріальну базу:
- чотири навчальних корпуси;
- студентський гуртожиток на 500 місць;
- актова зала;
- чотири комп’ютерні класи з доступом до Інтернет-мережі;
- біля сотні аудиторій, кабінетів, лабораторій, майстерень, класів для занять з індивідуальних музичних дисциплін, навчально-допоміжних приміщень;
- бібліотека і читальний зал з книжковим фондом до 90 тисяч томів;
- музична бібліотека;
- методичний кабінет, конференц-зал;
- хоровий і оркестровий класи;
- спортивний і гімнастичний зали, закритий стрілків тир (25 м), спортивний майданчик, тенісний корт;
- хореографічний зал;
- здоровпункт, їдальня.
... Історією стають щоденні справи, але вічною залишається вчительська професія.
... І знову приходять нові покоління студентів – гідні продовжувачі кращих традицій Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Олександра Барвінського.
Немає коментарів:
Дописати коментар