Як заставити каналізацію Чорткова приносити користь місту. Канадійський досвід.


У Чорткові каналізація зливається у річку Серет щороку тонни скидів, забруднючи екологію,
а от у Річмонді (провінція Британська Колумбія, Канада) адміністрація та енергокомпанії міста використовують стічні води в якості зручного джерела опалення та охолодження для муніципальних будівель, повідомляє ресурс FacePla.net
Зручне, тому що каналізація проходить через усе місто. Крім того, стічні води мають відносно постійну температуру у 21 градус за Цельсієм. 
Так, наприклад, у міському театрі була встановлена система, яка прокачує стічні води з каналізації навколишніх кварталів – приблизно 757 літрів в хвилину – і пропускає їх через подрібнювач, який подрібнює і відокремлює тверді частинки від води, повертає їх в каналізацію, а потім використовує очищену рідину в якості джерела постійного тепла для 40 теплових насосів, які забезпечують близько 150 тонн води на добу для опалення та охолодження будівлі.
Як стверджують представники компанії International Wastewater Systems, вони мають можливість фактично відключити котел опалення і охолодження і замінити його цією енергозберігаючою системою.
Аналогічним чином компанія встановила іншу систему в комплексі кондомініуму на 172 будівлі, яка забезпечує гарячу воду для всіх будівель, що дозволяє жителям економити близько 70% на рахунках за гарячу воду і, як заявляє компанія, запобігає приблизно 100 тоннам шкідливих викидів щорічно.

Немає коментарів:

Напишіть свою НОВИНУ

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *