До органів почуттів відносяться рот, ніс, вуха і очі.
Згідно поглядам традиційної китайської медицини, існує тісний зв'язок між органами почуттів і внутрішніми органами тіла. Наприклад, мова пов'язаний з серцем, очі - з печінкою, нирки - з вухами, легкі - з носом і подносовим желобком.
Тому стан органів почуттів позначається на внутрішніх органах.
1. Вправа для очей.
Тримайте голову рівно, а очі - закритими. Виконайте 9 разів обертання очними яблуками зліва направо, а потім 9 раз справа наліво. Робіть так регулярно і часто. Допоможе запобігти ослаблення зору в середньому і літньому віці.
2. Вправа для язика.
На вдиху лижіть язиком верхню щелепу, мовчки промовляючи в розумі звук «Хаш», затримайтеся на якийсь момент, продовжуючи лизати верхню щелепу мовою, мовчки промовляючи звук «Хе». У цей час направте повітря в низ живота, повільно опустіть кінчик язика і не поспішаючи видихніть, мовчки промовляючи звук «сі».
Ця вправа допомагає з'єднати меридіани Ду і Жень, виробляти сім'я і зберігати флюїди тіла. (Ду і Жень - це два з восьми додаткових (так званих «чудесних») меридіанів. Перший є морем меридіанів ян, виконуючи керівну роль серед них. А другий є морем меридіанів інь, що координує роботу всіх меридіанів інь.)
3. Вправа для вух.
М'яко масажуйте задні поверхні вух подушечками великих пальців знизу вгору 49 раз. Після цього вставте кінчики мізинців в вушні проходи і потрясіть ними 49 разів, різко висмикнувши по завершенні. Натискаючи середніми пальцями на козелок, затисніть вуха 49 разів. Допомагає при дзвоні у вухах і неінфекційних хворобах вух.
4. Вправа для жень-чжун.
Закрийте очі і кінчиком великого пальця однієї з рук помасажуйте, злегка натискаючи, точку жень-чжун (в центрі жолобка під носом).
Допомагає при хворобі Меньєра та тимчасової неуважності.
5. Вправа для ін-сян.
Розітріть подушечками середніх пальців рук, рухаючи ними взад-вперед, точки ін-сян, поки вони не стануть теплими. «Нагодована» ін-сян внутрішньою енергією пальців. (Точки ін-сян розташовані по обидва боки від крил носа, в бічній борозні.) Допомагає запобігти і вилікувати обмороження носа і вугри.
6. Вправа для зубів.
Традиційне вправа включає в себе клацання зубами, перемішування слини, полоскання слиною і випинання. Виконується це в такий спосіб.
Прокинувшись зранку або відходячи до сну ввечері, клацніть корінними зубами, потім передніми, а потім правими і лівими іклами. Клацайте окремо. Слід виконувати це в вищеописаної послідовності, оскільки зуби розташовані неоднаково і клацнути усіма одночасно не представляється можливим.
Після кожного прощолкування поворушіть язико навколо коренів зубів, по яснах і внутрішньої поверхні щік. При виділенні великої кількості слини затримайте її в роті і кілька разів сполосніть нею зуби, після чого повільно її проковтнути. У традиційній китайській медицині слина вважається одним з життєво важливих флюїдів тіла, які не личить випльовувати.
Наступним кроком буде масаж язиком ясен. Це допомагає налагодити рівну циркуляцію крові в яснах. Щільно стисніть зуби і надуйти щоки. Коли виділиться велика кількість слини, повільно її сглотніте. Ці вправи займають близько 10 хвилин. Щодо того, скільки разів слід їх повторювати, будь-яких обмежень не існує, але щонайменше варто виконати їх раз по 40-50. Якщо ж у вас виникне бажання повторити їх кілька сотень разів, то можете собі це дозволити.
Мимохідь ми хотіли б дати ще один спосіб зміцнення зубів. При сечовипусканні закрийте очі, затримайте дихання і стисніть зуби. Це називають «закрити небесну браму», завдяки чому зміцнюються зуби. Таким способом захисту своїх зубів користуються багато людей похилого віку.
Чому ж стиснення зубів зміцнює їх? Тому, що при стисненні масажується їх підставу, посилюється кровотік, і їх зміцнення і зміцнення відбувається природно. Оскільки в процесі отримання організмом поживних речовин зуби мають першочергову важливість, цілорічна турбота про них приносить користь всьому тілу. Таким чином, старанність в клацання зубами сприяє продовженню життя.
Немає коментарів:
Дописати коментар