Підприємства і підприємців очікують масові перевірки на предмет "нелегалів"

На Тернопільщині вирішили спробувати вивести економіку «з тіні». Новостворена служба праці «полюватиме» за нелегальними працівниками. 
В області заплановані перевірки підприємств різних форм власності. Порушників чекають серйозні штрафи.
За нелегальну зайнятість відповідатимуть насамперед роботодавці. Штраф за кожного неофіційного працівника сягає майже сорока чотирьох тисяч гривень.
«Головний державний інспектор, згідно запланованої своєї діяльності, приходить на підприємства і одним з пунктів його перевірки є встановлення офіційного оформлення трудових відносин з найманими працівниками. Якщо фіксується порушення, до роботодавця застосовуються певні заходи, тобто притягнення до відповідальності. Роботодавець може притягатися до адміністративної відповідальності, на установу може накладатися фінансова санкція. Фінансова санкція на сьогоднішній день є масштабною, вона складає за одного неофіційно оформленого працівника тридцятикратний розмір мінімальної заробітної плати, тобто якщо на сьогодні мінімальна заробітна плата складає 1450 гривень, штраф за кожного нелегального працівника становить 43 тисячі 500 гривень», – розповідає в. о. начальника управління Держпраці в області Наталія Рус.
Масові перевірки роботодавців – це не міф, а реальність, – стверджують в управлінні Держпраці в області. Уже накладено штрафів на суму 885 тис. гривень, з них сплачено 160 тис. гривень. Штрафи за порушення законодавства у сфері праці наповнюватимуть державну скарбницю. До слова, наймані працівники теж відповідатимуть за нелегальну діяльність.

Немає коментарів:

Напишіть свою НОВИНУ

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *