Субсидії та патріотизм - причини того, що половина жителів області не працює.

Аналіз зайнятості населення у 2016-му році зробили у Головному управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області. Він показав, що у нас працює лише 43% громадян працездатного віку: 192 тисячі 980 осіб та 41 тисяча приватних підприємців. Ще 40% за висновком служби або не працюють, або працюють без оформлення підприємницької діяльності, або працюють нелегально.
– Для цього були об’єктивні причини, – пояснює Ігор Комендат, начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області.
 Перше – це субсидії. Люди, особливо в селах, відмовляються працювати офіційно з нормальною зарплатою, тому що у такому випадку вони втрачають субсидії. Не буду коментувати, це не моя прерогатива. 
По-друге, як це не дивно, при всьому патріотизмі нашого регіону, при мобілізаційних хвилях ми бачили масове звільнення. Люди не хотіли, перебуваючи офіційно зареєстрованими на робочому місці, потрапити у військкомат. При мобілізації керівник зобов’язаний і вести облік і направляти працівника у військкомат. Тому люди звільнялися і влаштовувалися або нелегально, або знаходили інші шляхи, і це також вплинуло на відсоток зайнятості.
За отриманими у податковій даними, бюджетні установи забезпечують 46% зайнятості населення області або понад 89 тисяч осіб. А до переліку тридцяти найбільших платників податків увійшло управління Нацполіції в області та військова частина.
– Так не може бути, – зазначає Ігор Комендат. – У будь-якому випадку у реальному секторі економіки залучено набагато більше людей, ніж у бюджетних установах. І це при тому, що минулого року було скорочено приблизно 20 тисяч працівників бюджетної сфери. Якби не було скорочень, то цей відсоток був би просто катастрофічний.
Також Ігор Комендат розповів, що у 2016-му на 5 тисяч збільшилась кількість зайнятих у сільському господарстві. Всього у цій галузі в області зайнято 15 тисяч людей. У промисловості працює 20 тисяч осіб, у торгівлі – 21 тисяча, у будівництві – понад 5 тисяч.

Немає коментарів:

Напишіть свою НОВИНУ

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *