Маскарони в Чорткові.

Чи можна знайти маскаронів у Чорткові?
Якщо запитати у когось із місцевих жителів про них, вас у кращому випадку спробують направити до найближчого магазину за макаронами. Виявляється усе набагато простіше. 

Маскарони то не прибульці чи нова релігія, то зображення голів тварин чи людей на будинках. І то не мається на увазі погруддя тієї видної пані на даху будинка, де за словами старожилів колись був публічний дім.
Чортків, то таке місто в яке або закохуєшся одразу, або, не зрозумівши його оригінальної вроди, йдеш геть. Так от, мова йтиме про будівлі, які вже гордо можна назвати архітектурними пам’ятками. Сучасні мешканці, самі того не підозрюючи, намагаються надати архітектурі міста власного вигляду.  
Чи є це проблемою? 
Ніби вбирають пані, одну згідно смаків китайців і турків, а на іншій можна побачити всі шари косметики, що потріскала окремими пасмами кольорів, яких не прийняли до веселки. Стараючись надати людського вигляду, аби перед сусідами стидно не було. 
  Повернемось до тих "макаронів". На даний час у місті їх залишилось досить небагато і з проведенням неправильних ремонтних робіт стає ще менше. Проте зустріти ще можна. Виготовляються маскарони із каменю, деревини, металу. 

Чіпляються на фасадах будинків, аби образу ж в очі кидались. Також можна зустріти на стовпах, капітелях колон, фонтанах, ще на предметах побуту - меблях і навіть посуді.
  Про будинки з маскаронами відомо мало, або практично нічого. Ще кілька років і про них можна буде говорити в минулому часі. 
Найчастіше їх зображували добрими, адже кажуть, що такі зображення відлякували злих духів. 
  Отож, не проходьмо повз історії Чорткова. Ми самі творимо своє місто і від нас залежить, що перше промайне на думці у туриста, побачивши його.

Наталя Томаш.
Фото Автора

Немає коментарів:

Напишіть свою НОВИНУ

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *