Утеплюйтесь правильно!


Перед настанням зими кожен з нас ретельно переглядає свій гардероб та взуття, бо від цього залежить чи не будемо ми мерзнути взимку і чи треба нам додатково утеплюватись. А от що робити з нашими домівками? Їх теж треба утеплювати. Проте як це правильно зробити аби не нашкодити ані своїй квартирі, ані сусідам, ані будинку в цілому? 

Якщо ви прийняли рішення модернізувати або утеплити ваш будинок, то пам’ятайте головне – будинок є суцільний об’єктом, а отже його реконструкція має бути комплексною. Задля того аби в майбутньому Ваше бажання утеплити свій будинок (чи то приватний, чи багатоквартирний) не призвело до небажаних наслідків – пошкодження конструкції будинку чи появи грибка внаслідок неправильного утеплення – необхідно виконати наступні роботи у такій послідовності:

1. Провести енергоаудит будівлі. Енергетичний аудит представляє собою технічне обстеження теплоізоляційної оболонки (стан дверей, вікон, даху, стін та ін.), а також інженерних систем будівлі(системи опалення, вентиляції, охолодження, освітлення, гарячого водопостачання, електропостачання, газопостачання та ін.), для роботи яких використовуються паливно-енергетичні ресурси. Таке обстеження дає смогу визначити реальний обсяг та ефективність споживання енергетичних ресурсів. На основі отриманих результатів спеціаліст з енергоаудиту визначає потенціал енергозбереження в будівлі та розробляє заходи з підвищення енергоефективності. Саме вони є основою для вибору та розробки проектного рішення щодо модернізації та утеплення будівлі.

2. Розробити проектно-кошторисну документацію, в якій вказуються всі технічні рішення щодо модернізації будівлі та їх вартість. 

3. Замовник виконання робіт має затвердити проектно-кошторисну документацію.
Після цього можна виконувати роботи з утеплення та модернізації будинку. Їх послідовність має бути наступною:

- підготовчі роботи;
- ремонт/ заміна вікон, вхідних та балконних дверей, дверей тамбурів; 
- ремонт/заміна вікон на сходових клітках, коридорах і холах загального користування, технічному поверсі і горищі;
- модернізація внутрішньобудинкових інженерних систем будівлі;
- теплоізоляція зовнішніх огороджувальних конструкцій та гідроізоляція покрівлі.

У залежності від обсягу раніше виконаних робіт, зазначену послідовність робіт можна дещо змінити. Проте слід пам’ятати, що будівля є суцільним комплексом, а отже роботи з модернізації та утеплення мають виконуватись у всій будівлі. 

Що ж до нормативної бази, яка регулює питання модернізації та утеплення будинків, то наразі існують Державні будівельні норми (ДБН), які є обов’язковими для виконання, та Державні стандарти України (ДСТУ), які носять рекомендаційний характер, якщо інше не визначено підзаконним актом. 

Основними з них є наступні:

- ДБН В.2.6-31:2006 "Теплова ізоляція будівель" із змінами 2013 року
- ДСТУ Б EN 15232:2011 Вплив автоматизації, моніторингу та управління
- ДСТУ Методи проведення енергетичного аудиту
- ДСТУ-Н Б В.3.2-3:2014
http://www.merp.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=219%3A2015-11-25-16-52-49&catid=79&Itemid=974&lang=uk

Немає коментарів:

Напишіть свою НОВИНУ

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *