Діяльність поліції має задовольняти потреби громади, чи не так?
Принципи партнерства з населенням, довіри та законності мають бути керівними у діяльності правоохоронців. Але як будувати ефективну діяльність не розуміючи чого саме не вистачає громаді, щоб кожен її представник відчував себе у безпеці? Як саме створювати платформу взаємодії громади та поліції? Як повернути довіру до поліції? Як знати чого хоче населення від свого дільничного інспектора?
На всі ці питання соціологиЕкспертного центру з прав людини знаходять відповіді, проводячи глибинне вивчення думки населення міста Бар, Вінницької області.
Окремі професійні групи (керівництво міста, освітяни, представники об’єднань мешканців будинків та дільничні інспектори) вже висловилися з цього приводу під час інтерв’ю, та одноголосно зазначили, що місто має бути безпечнішим, а поліція повинна працювати задля громади та разом із нею.
Так, освітяни міста, голови ОСББ та старші будинків, а також самі поліцейські (дільничні інспектори) оцінили загальний рівень безпеки у місті на оцінку «задовільно» та назвали конкретні місця, що створюють загрозу безпеці барчан.
На думку опитаних, діяльність поліції у Бару не відповідає потребам населення та може бути охарактеризована як «бездіяльна». Відповідно, у ході інтерв’ю кожна з груп надали пропозиції щодо оптимізації роботи місцевої поліції та підвищення загального рівня безпеки в місті, серед яких:
- Покращити матеріально-технічне забезпечення дільничних інспекторів;
- Збільшити штатну чисельність дільничних інспекторів;
- Оснастити місто камерами відеоспостереження;
- Змістити акцент діяльності поліції на спілкування з жителями та профілактику правопорушень тощо.
Поряд із цим, зазначені професійні групи сформулювали пріоритети діяльності поліції міста на майбутнє, що включає:
- спілкування з населенням;
- профілактика правопорушень;
- просвітницька робота дільничних з батьками школярів;
- постійне патрулювання міста;
- покращення іміджу поліцейського тощо,
та запропонували наступні форми співпраці населення з поліцію у вирішенні проблем безпеки:
- спільне патрулювання;
- спільне проведення просвітницьких заходів тощо.
Дослідження думки населення Бару з питань безпеки триває. Наразі, за активної підтримки міського голови, освітян, голів ОСББ та старших будинків проводиться анкетне опитування жителів міста.
Результатом дослідження буде комплексний аналітичний звіт, який увійде в основу формування пріоритетів охорони громадського порядку на території м. Бар, Вінницької області.
Нагадуємо, що дослідження проводиться в межах проекту «Впровадження нових принципів правоохоронної діяльності, орієнтованої на громаду у Вінницькій області», що реалізовується Експертним центром з прав людини за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Швець Злата, ГО «Експертний центр з прав людини»
Немає коментарів:
Дописати коментар