Усім відомі проблеми чортківчан з водою
Марокканський проект NGO Dar Si Hаmad побудував найбільшу в світі збиральну машину туману, яка забезпечує водою ті регіони, які її гостро потребують. Масивна установка сягає 600 квадратних метрів (близько 2000 футів) і збирає воду для людей, що живуть на посушливих територіях на південному заході Марокко, повідомляє Inhabitat.
Люди з регіону Aït Baâmrane не мають надійного доступу до води і постійно борються з посухою і зіпсованими колодязями, але туману там вистачає – він є шість місяців на рік. Dar Si Hаmad використали технологію CloudFisher для установки гігантських полімерних сіток між сталевими стовпами на гірському ланцюзі Анти-Атлас.
Гірський туман більш щільний, ніж прибережний і забезпечує більше води. Зібрана вода прямує до місцевих жителів за допомогою сонячних насосів і труб, встановлених NGO в партнерстві з іншими організаціями, фондами та університетами.
Установка зі збору туману може за добу виробляти 17 галонів води (77 літрів) на квадратний ярд сітки для людей, які страждають від опустелювання, викликаного зміною клімату. Понад 400 людей, які ніколи раніше не мали проточної води вже зараз отримали вигоду з системи.
Це не тільки вода, а й заощаджений час, що робить збирання туману настільки важливим в цьому регіоні. За оцінками Дар-Сі-Хамад, місцеві жителі проводять близько трьох з половиною годин збираючи воду. Ця робота часто покладається на жінок і дівчат, які через це часто позбавлені можливості продовжувати свою освіту. Тепер жінки можуть керувати системою водопостачання своєї сім'ї шляхом відправки повідомлень з мобільного телефону і мають більше часу для виконання інших завдань. Дівчата не повинні кидати навчання в школі, через те, що вони мають збирати воду.
Збирання туман – це багатовікова техніка, але завдяки розробленій технології, зараз вона є більш ефективною і продуктивною, ніж будь-коли раніше. Команда з Німеччини Wasser Stiftung Foundation працювала над установкою Дар-Сі-Хамада, щоб забезпечити її функціональні можливості, звертаючи увагу на такі деталі, як жолоби для збору туману і з'єднання сітки.
Для ознайомлення населення з новим джерелом води, Дар-Сі-Хамад розробив «школу води».
Немає коментарів:
Дописати коментар