Через прогнозований черговий епідемічний підйом захворюваності на кір у дитячі садики та школи без прививок не ПРИЙМУТЬ!!!

До уваги жителів міста Чорткова!

Інформує Чортківський комунальний районний Центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги 

В Україні розпочався прогнозований черговий епідемічний підйом захворюваності на кір.

Захворюваність реєструється у 11 регіонах країни , а саме в Івано-Франківській, Тернопільській, Дніпропетровський, Одеській, Вінницькій, Закарпатський, Чернівецькій, Кіровоградській, Львівській, Черкаській та м. Київ.

Станом на 05.07.17 у нашому районі зареєстровано 9 випадків кору. Троє із захворілих – дорослі. Понад 500 контактних осіб. 
Згідно з прогнозів ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» піком захворюваності на кір буде вересень – захворіє більше тисячі осіб. Для кору характерна сезонність – це осінньо-зимовий період. Те, що розпочалося дане захворювання влітку попереджує нас про можливість епідемії восени.

Як було вже сказано є багато контактних осіб. Проконтактувавши із хворими на кір, захворюють не відразу і не всі.

Інкубаційний період може тривати до 21-го дня. Тобто ви можете бути вже заразними, а ніяких проявів немає. І ви надалі контактуєте з іншими, ділячись інфекцією і не підозрюючи про це. Кір має високий індекс контагіозності - 95%. Це означає, що проконтактувавши із хворим на кір шанси захворіти надзвичайно високі. Та все ж є прошарок населення, який не захворіє. 

Перш за все це двічі вакциновані у однорічному та шестирічному віці. Одноразово вакциновані мають менше шансів. При аналізі хворих, які перенесли кір з’ясовано, що із усіх хворих 7,1% мали щеплення від кору. Ця категорія перенесла інфекцію легше, без ускладнень. Кір у них не проявлявся всіма симптомами, часто протікав атипово.

Отже, чим проявляється актуальне на сьогодні захворювання?

Після інкубаційного періоду наступає катаральний, який проявляється сльозотечею, світлобоязню, болями в горлі, змінами слизової оболонки ротової порожнини навпроти кутніх зубів.

На 4-ий, 5-ий день хвороби розвивається період висипань. Висипка носить плямисто-папульозний характер. Вона виникає на незміненому фоні шкіри та характеризується етапністю. На 1-ий день висипає голову, на 2-ий – тулуб і верхню частину верхніх кінцівок, на 3-ій – нижню частину рук та нижні кінцівки. Такий стан триває 5-6 днів. Після висипань залишається пігментація. Саме тоді хворий перестає бути заразним. Наступає період одужання – в кращому випадку або ускладнень – при гіршому перебігу. Власне, ми не боїмося кору, ми боїмося його ускладнень.

У кінці червня 2017 протягом 7-ми днів боролися лікарі реанімації та інтенсивної терапії ТОДККЛ за життя 5-ти річної дівчинки із Бучача. Як ускладнення кору, у дитини розвинувся менінгоенцефаліт – ураження головного мозку.

Крім менінгоенцефаліту, кір часто ускладнюється пневмонією, отитами, ентероколітами.

В усі віки та всі часи, ще від Гіппократа та Авіценни, хворобу намагалися попередити. Альтернативи вакцинації, в даному випадку, немає. 27 червня 2017 року Чортківський КРЦ ПММСД централізовано отримав 1680 доз вакцин КПК «PRIORIX», виробник Бельгія. Даним імунобіологічним препаратом ми можемо користуватися лише для планової профілактики кору, краснухи та паротиту.

Контакним особам необхідно вакцинуватися на протягом 3-х днів від моменту контакту незалежно від віку. У таких випадках ми говоримо про екстрену профілактику. Закупівля вакцини при цьому здійснюється за кошти місцевих бюджетів. У Чортківському районі районною радою виділено кошти для закупівлі 10 доз КПК, а міською радою виділено кошти для 20 доз цієї ж вакцини. При потребі звертайтеся у КРЦ ПММСД кабінет № 6.

Проаналізувавши відсоток вакцинації від кору за шість місяців 2017 року, стає зрозумілим ріст захворюваності у нашому районі. Він становить лише 8,6%, при необхідному 95%-97%. У нас практично немає прошарку несприятливих осіб до кору.

Згідно з Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06 квітня 2000р. № 1645-ІІІ ст.15, Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» ст. 30, на виконання наказу МОЗ України від 17 травня 2005 р. «Про затвердження інструкції щодо організації епідеміологічного нагляду за кором», наказу МОЗ України від 11 серпня 2014 р. № 551 «Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні», “...ДДЗ та загальноосвітні школи можуть відвідувати діти, котрі мають щеплення від кору”. Це пов’язано із погіршенням епідеміологічної ситуації по даному захворюванню. 


Невакциновані діти зможуть відвідувати колективи лише після повної стабілізації епідситуації. Це може тривати від 1 до 6 місяців. 
Виключенням є діти, котрі мають медичні протипокази до щеплень. Вони повинні пред’явити довідку комісії по імунізації у заклад, де перебувають або навчаються. 

Заступник головного лікаря
Чортківського КРЦ ПММСД Світлана ГРАБОВЕЦЬКА

Немає коментарів:

Напишіть свою НОВИНУ

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *