Хто вразив у Чорткові відому авторку книг про лемків?

В листопаді минулого року мені як члену колегії Всеукраїнського товариства «Лемківщина» пощастило вперше побувати у вашому чудовому місті Чорткові з нагоди святкування 25-річчя Чортківської районної організації «Лемківщина». пише у на своїй сторінці у ФБ ЯРОСЛАВА ГАЛИК
Член колегії Всеукраїнського товариства «Лемківщина», Авторка книг: «Лемківщина – край наших предків», «Книга пам’яті Лемківщини 1944-1946»

І насамперед мене вразило гармонійне поєднання всіх розділів програми свята, починаючи від вшанування жертв депортації біля пам’ятного знаку «Скорбота» аж до урочистостей та величного святкового концерту. Як виявилося, авторкою цього прекрасного сценарію проведення ювілейного лемківського свята була «Заслужений працівник культури України», член правління Чортківської районної громадської організації Всеукраїнського товариства "Лемківщина", директор районного будинку культури ім. К. Рубчакової п. Йосифа Овод.

З цією доброзичливою і талановитою людиною я вже мала приємність бути знайомою через різноманітні лемківські заходи в Україні й за кордоном, в яких п. Йосифа бере широку і різнопланову творчу участь, пропагуючи лемківську культуру, традиції і звичаї Адже художні колективи Чортківського будинку культури, аматорські колективи району щороку тішать серця своїми професійними і запальними виступами на всіх лемківських фестивалях від Монастириськ аж до Ждині. І в цьому велика заслуга пані Овод як авторитетного і невтомного керівника, яка згуртовує молодь, цінує і підтримує творчу думку, підхоплює цікаві починання.
Треба відзначити, що п. Йосифа має багатий досвід роботи в галузі культури. Адже починала вона свій професійний шлях після закінчення Тернопільського музичного училища керівником хору. Потім ця творча жінка створила ансамбль лемківської пісні (1990), з яким успішно виступала в Україні, а також у Польщі в Зиндранові в Музеї лемківської культури на фестивалі "Від Русаля до Івана" в 1994 році, на лемківській Ватрі в Ждині у 1996-1999 рр.
Та найбільшою гордістю п. Йосифи є власне будинок культури, який також вразив мене своєю чистотою, комфортністю і водночас врочистістю своїх залів. Помітна невтомна праця директора щодо зміцнення матеріально-технічної бази закладу, відчутна її господарська рука як дбайливого керівника у догляді за зовнішнім і внутрішнім станом ошатної будівлі. Як розповіла мені не без гордості п. Йосифа, у 2006 році Чортківський районний будинок культури за підсумками всеукраїнського огляду-конкурсу районних будинків культури посів престижне третє місце.
Покидаючи Чортків після відзначення ювілейного свята, після захоплюючого концерту, який міг би прикрасити свої чудовим рівнем виконавської майстерності навіть престижну столичну сцену, мене не покидало почуття радості і великої вдячності всім лемкам і не лемкам вашого привітного міста, та особливо тим завзятим і самовідданим людям, які бережуть і примножують здобутки лемківської, української культури, широко пропагують її в Україні і в світі, демонструють високі зразки художньої творчості. І зокрема, велика заслуга в цьому належить обдарованій і працелюбній директорці будинку культури п. Йосифі Овод, яка щиро любить свою роботу і дарує своєю щоденною працею і творчим талантом радість людям.

ЯРОСЛАВА ГАЛИК
Член колегії Всеукраїнського товариства «Лемківщина»
Авторка книг: «Лемківщина – край наших предків»
«Книга пам’яті Лемківщини 1944-1946»

Немає коментарів:

Напишіть свою НОВИНУ

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *