Чому чортківчан болить голова?

У групі ризику передусім люди з серцевими та хронічними хворобами. Хоча різку зміну погоди відчувають і цілком здорові люди.
То пекельна спека, то стрімке похолодання… Яка голова витримає таке випробування погодою? Різкі перепади температури повітря та атмосферного тиску викликають погіршення самопочуття навіть у практично здорових людей. А що вже казати про тих, хто страждає на хронічні захворювання…
У групі ризику передусім люди з серцевими та хронічними хворобами. Хоча різку зміну погоди відчувають і цілком здорові люди. Цю проблему медики називають метеочутливістю. Її основні симптоми — погіршення загального самопочуття; сонливість; головний біль; проблеми з серцево-судинною та нервовою системами; біль у суглобах. Усі ці, м’яко кажучи, неприємності супроводжують при різкій зміні погоди метеочутливих людей.
Як пояснюють лікарі, організм людей з метеочутливістю не встигає перелаштуватись до нових кліматичних умов і «запустити» механізм адаптації. Побороти серйозні симптоми метеочутливості допоможе лише лікар. Однак загальні ознаки такої чутливості можна знизити, дотримуючись кількох простих порад.
Застуда… влітку?
Різкі перепади температури — популярна причина застуди влітку. Наш імунітет підривають кондиціонери, протяги і примхлива погода на вулиці. Хвороботворні мікроорганізми, що викликають ГРЗ, активні не тільки в холодну пору року, а й влітку. Як тільки імунний захист «дасть слабинку» – вони тут як тут, готові накинутися на ослаблений організм. Переохолодження через різкі стрибки температури повітря може «розбудити» мікроби, що живуть у вашому організмі, якщо ви страждаєте хронічними ЛОР-захворюваннями.
Щоб не захворіти, стежте за прогнозом на найближчі дні й одягайтеся по погоді.
Якщо болить голова на погоду
Через коливання атмосферного тиску рівень кисню у крові змінюється. Кровоносні судини, що забезпечують кров’ю наш головний мозок, реагують на перепади погоди звуженням або розширенням. Крім того, різкі перепади температури впливають на баланс нейромедіаторів у больових центрах головного мозку. Саме тому у багатьох людей на погоду болить голова.
Вплинути на погоду ми не можемо. Зате цілком в змозі в цей період уникати інших «провокаторів» головного болю, безсоння, стресів, алкоголю, натуральної кави, жирних та гострих страв. Щоб перепади погоди не викликали погіршення самопочуття, пийте більше чистої води, трав’яного чаю, відвару шипшини, гуляйте на свіжому повітрі, намагайтеся не перепрацьовувати і убезпечитися від емоційних навантажень.
Зменшити головний біль також допоможе ароматерапія (лаванда, м’ята, розмарин) або ванни з аромаоліями хвойних. Дуже ефективним буде контрастний душ.
Якщо на погоду голова болить дуже сильно, спробуйте зробити масаж лобних, скроневих та потиличних м’язів, м’язів шиї. Можна прийняти знеболювальний, заспокійливий засіб.
Для кого небезпечні перепади погоди?
Найбільше від перепадів погоди страждають люди з хронічними захворюваннями серцево-судинної і дихальної систем, опорно-рухового апарату, пацієнти з вегетосудинною дистонією і психоемоційними порушеннями. За статистикою, саме в період зміни погоди ці люди частіше потребують невідкладної медичної допомоги.
Якщо ви належите до групи ризику, ретельно стежте за прогнозом погоди на найближчі дні і заздалегідь готуйтеся до її перепадів. Обов’язково приймайте призначені лікарем препарати, які стабілізують ваше самопочуття, стежте за артеріальним тиском. У ці дні не варто виконувати важку фізичну роботу або піддавати себе емоційним перевантаженням. Утримайтеся від жирної, смаженої, гострої їжі, алкоголю. Якщо у вас схильність до гіпертонії, то у цей період варто також відмовитись від солоної їжі.
Покращити самопочуття допоможуть продукти з високим вмістом вітаміну С, заліза, кальцію та калію. У цей період також налягайте на молочні продукти та рибу.
Дуже важливо у період зміни погоди багато рухатись і проводити час на свіжому повітрі. Особливо ця порада корисна для офісних працівників. І обов’язково забезпечте собі повноцінний сон.

Немає коментарів:

Напишіть свою НОВИНУ

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *