Який сюрприз чекає керівників комунальних підприємств Чорткова з нового року!

Керівники державних підприємств та комунальних установ також мають падавати е-декларацію, але вже в другій хвилі електронного деуларування, тобто з січня 2017 року. Про це повідомив заступник голови Національного агенства з питань запобігання корупції Руслан Радецький, передає кореспондент УНН.
“Суб’єкти публічного права також будуть подавати декларації, але в другому етапі. Це директори державних підприємств, це керівники державних установ, комунальних підприємств. На сьогоднішній день це також нами відпрацьовується, і ми повідомляли тим суб’єктам, що цим суб’єктам треба звернути увагу на це. І на другій хвилі декларування, а вона наступить 1 січня 2017 року, вони також мають подати електронну декларацію”, — сказав він.
Джерело: УНН

Цікаве з Е-декларацій керівників Чортківщини!

Підходить термін закінчення внесення даних в електронні декларації.
Більшість керівників Чортківщини та міста вже подали свої декларації
переглянувши лише деякі з них ми дізналися багато цікавого
є власником майже 20 гектарів земельних ділянок
-
отримав немалу субсидію

приписав до свого майна  орендований готельний номер у Києві
Переглянути інші декларації можна на сайті
Нище даємо посилання на декларації повязані з чортківщиною, які вдалося знайти
Володимир Шматько - Міський Голова Чорткова
Олег Недокус - Заступник Міського голови
Роман Тимофій - Заступник міського голови ( декларації немає)
БОГУТА Василь Васильович Керуючий справами виконавчого комітету ( декларації немає)

Іван Віват - Заступник голови РДА
Іван Заболотний Заступник Голови РДА

Коломієць Наталія - голова Районного Суду

Юрчак Валентин - поліція



В ДТП загинув таксист з Чорткова?

Смертельна аварія трапилася на Теребовлянщині. - повідомляє Сектор комунікації ГУНП Тернопільської області
Водій автомобіля "ВАЗ 21099" на автодорозі Доманово-Ковель-Чернівці в смт.Дружба під час маневру обгону не впорався з керуванням, виїхав на узбіччя та перекинувся. Такий маневр вартував водієві життя. Він загинув на місці автопригоди. 
Сайт чортківщина без цензури стверджує, що в аварії загинув Чортківський таксист

З наступного року паперові підручники замінить планшет?

Уже з наступного року українські школярі матимуть змогу обирати між звичним підручником і його електронним відповідником. У Міністерстві освіти і науки України повідомляють, що в 2017 році при закупівлі підручників наполягатимуть на виданні їхньої електронної версії.
Розвантажити дитячі спини – таку мету у буквальному розумінні ставлять перед собою у Міносвіті. Замість важких наплічників, наповнених друкованими книгами, лише один електронний гаджет. Міністерство розпочало перемовини із видавцями. У майбутніх контрактах із видавцями зазначатимуть вимогу щодо електронної версії. Батьків заспокоюють: отримати електронні підручники можна буде безкоштовно з мережі Інтернет. Паперова книга теж залишиться на шкільних партах.
Зауважимо, що прочитати книгу в електронному форматі можна лише за допомогою електронного пристрою. Такі пристрої для сучасного школяра не новинка. Багато учнів використовують телефони великих діагоналей, електронні книги та планшети як альтернативу паперовим книжкам через мобільність та зручність.
Позиція вчителів щодо нововведення неоднозначна. Багато ставляться до нього неприхильно і цьому є логічне пояснення. Електронні підручники відрізняються від класичних, тому дітям буде непросто працювати гуртом із класом. З чисто практичної сторони, такі пристрої доволі тендітні у порівнянні із паперовим підручником. Якщо звичайна книжка за своє життя може впасти зі столу десятки разів і це їй не зашкодить, то життя електронної може закінчитися після одного такого падіння. Ще один негатив – згубний вплив на дитячий зір.
Все ж, ідея розвантажити спини школярів має і хороші сторони. Усі добре пам’ятаємо, яку важку ношу, в буквальному розумінні, щодня носить школяр. Сподіваємося, до впровадження нововведення відомство проаналізує всі недоліки і мінімізує їх.
Підготувала Юлія Хім’як

До уваги Народного депутата - Медикам Чорткова боргують більше 6 міліонів!

В Чортківському районному центрі первинної медичної медико-санітарної допомоги відбулася зустріч голови районної ради Віктора Шепети з медичними працівниками даного центру. - повідомляє Інфопростір

У зустрічі також взяли участь: головний лікар Чортківського комунального районного центру ПММСД Ярослав Ратушняк, заступник головного лікаря Чортківського комунального районного центру ПММСД Світлана Грабовецька.

В рамках зустрічі було обговорено питання заборгованості зарплати медичним працівникам.

Станом на 01.09.2016 року комунальними закладами охорони здоров`я Чортківського району зареєстровано заборгованість по виплаті заробітної плати працівникам в сумі 3 021,6 тис. грн.
— Чортківська центральна комунальна районна лікарня — 1813,7тис. грн.
— Чортківський комунальний районний центр первинної мендичної( медико-санітарної) допомоги — 1 104,1 тис.грн.,
-Чортківська комунальна районна стоматологічна поліклініка – 103,8 тис.грн.

На четвертий квартал 2016 року кошторисних призначень для виплати заробітної плати не вистачає. Прогнозована заборгованість станом на 1 жовтня 2016 року зросла до 6 088,951 тис. грн.

— Чортківська центральна комунальна районна лікарня — 3 728,381 тис. грн.
— Чортківський комунальний районний центр первинної мендичної( медико-санітарної) допомоги — 2139,917 тис.грн.,
-Чортківська комунальна районна стоматологічна поліклініка – 220,653 тис.грн.

За ініціативою депутатського корпусу Чортківської районної ради направлено ряд звернень до органів державної влади для покриття заборгованості в галузі охорони здоров`я Чортківського району.

1 листопада чортківчани зможуть цивілізовано пом'янути померлих!+розклад руху додаткових автобусів на кладовище!

1 листопада в Україні відзначають День усіх святих та поминають померлих предків. Цього дня люди цілими родинами відвідують кладовища, ставлять на могили рідних квіти та вінки, запалюють свічі, а також моляться за упокій небіжчиків, просячи у Господа прощення їхніх гріхів. Священики правлять заупокійні служби Божі, панахиди.
У ході впорядкування території міста відбувається і процес відновлення дороги, що проходить через територію кладовища.
Відповідні роботи з посипки проїжджої частини щебенем, вирівнювання її тощо пройшли під особистим контролем заступника міського голови Олега Недокуса
Cектор з питань внутрішньої політики і зв'язків з громадськими організаціями та ЗМІ

В Чорткові дитина через невправну маму і суд потрапила в лікарню з ЧМТ !

У Чорткові за меддопомогою до лікарні із закритою черепно-мозковою травмою та гематомою лобної ділянки голови доставили п'ятирічного хлопчика. Травми дитина отримала в аварії.
За попередньою інформацією,Сектору комунікації ГУНП Тернопільської області жителька Чорткова, керуючи автівкою, не впоралася з керуванням та зіткнулася з будівлею.(Очевидці стверджують, що жінка в'їхала в будівлю суду!)
 В результаті її малолітнього сина госпіталізували до лікарні.

Покупцям нерозмитнених автомобілів загрожують штрафи до 300% від вартості розмитнення - експерт

Купуючи нерозмитнений автомобіль на ринку, покупець ризикує заплатити великий штраф розміром до 300% від вартості митного оформлення.Також правоохоронці мають право конфіскувати такі автомобілі.
Про це в коментарі кореспонденту ГолосUA заявив адвокат Вадим Володарський, який спеціалізується на захисті прав водіїв і власників транспортних засобів.
«Якщо поліція і митна служба почнуть проводити рейди, то власникам нерозмитнених авто може загрожувати покарання за митне порушення.Можуть бути накладені штрафні санкції від митниці - аж до 300% вартості розмитнення, або конфіскація транспортного засобу.Також можливий штраф від поліції за використання незареєстрованої транспортного засобу на території країни », - зазначив В. Володарський.
Експерт зазначає, що за правилами державної реєстрації та обліку автомобілів, тимчасове ввезене транспортний засіб, навіть якщо його резидент ввіз для своїх цілей більш ніж на два місяці, підлягає тимчасовій реєстрації в Україні.
Однак необхідний пакет документів на такий автомобіль законно оформити немає можливості, тому багато українців вдаються до хитрощів.Одна зі схем для провезення і використання нерозмитненого авто - оформити машину за кордоном на громадянина України, який офіційно є працівником іноземної фірми.
Тоді він зможе користуватися транспортним засобом в Україні без обов'язкового перетину кордону через 12 місяців.
«Документи оформляють по Стамбульської конвенції.Але наша митниця трактує її таким чином, що конвенція поширюється на транспортні засоби, які використовуються тільки для перевезення вантажів або поїздок співробітників фірми.
Однак передача цього транспортного засобу з точки зору закону виглядає досить сумнівно. Крім того, можуть виникнути проблеми, якщо з яких-небудь причин іноземна фірма перестане існувати », - підкреслив адвокат.
За словами В. Володарського, щоб законно їздити на нерозмитнених авто, потрібно придбати його за кордоном і кожні п'ять днів перетинати кордон через одну і ту ж митницю.
«У нас заборонено ввозити нерозмитнений транспорт особам, які є резидентами України.Однак в прикордонних областях діє так званий транзитний ввезення до 5 днів.Тому жителі прикордонних областей кожні п'ять днів перетинають кордон, і кожен раз оформляють транзит.Але ця схема діє, якщо транспортний засіб спочатку ввозилося і оформлялося цією ж особою », - підкреслив В. Володарський.
За словами адвоката, якщо людина сама ввозить з-за кордону таку машину в режимі транзиту і оформляє її сам на себе, він може раз в п'ять днів її вивозити.
"Фактично це можна тривати нескінченно, тому так роблять жителі прикордонних областей.За країні, звідки заїжджають авто, обмежень немає.З Литвою у нас немає спільного кордону, так що женуть в основному через Польщу або через Білорусію. Схема з транзитом діє не тільки для жителів прикордонних областей. Ввозити транзитом може хто завгодно, просто саме вони цим користуються, бо ближче до кордону, і їм не потрібні візи за угодами про прикордонний рух з відповідними країнами.Киянам так робити невигідно », - зазначив В. Володарський.
Експерт уточнив, що в разі пропуску цього терміну водієві загрожує штраф до 8 500 гривень згідно ст.470 МКУ.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на околиці Києва з'явився стихійний авторинок нерозмитнених машин, які доставляються з Литви.
Відзначимо, Державна фіскальна служба з жовтня збиралася проводити рейди спільно з поліцейськими, в результаті яких власникам нерозмитнених авто з іноземною реєстрацією довелося б платити величезні штрафи і навіть нести кримінальну відповідальність.
За даними Держмитниці, в 2015 році в Україну в режимі транзитного ввезення потрапило близько 62 тис. Іномарок.
За неофіційними даними загальна кількість тимчасово ввезених в країну машин перевищує 400 тис.

В селах Чортківщини вже крадуть навіть шуроповерти та електродрилі.

Мешканець села Нагірянка на Чортківщині забрався до комори односельця та викрав електроінструменти.- повідомляє Сектор комунікації ГУНП в Тернопільській області
Про крадіжку чортківським правоохоронцям повідомив власник вкрадених шуруповерта та електродриля. 
Розшукати злодія вдалося дуже швидко. Той, аби якнайшвидше роздобути гроші на алкоголь, пропонував придбати інструменти чи не всім мешканцям села.  
Злодій у скоєному зізнався. Правоохоронці вилучили крадене. За фактом крадіжки відкрито кримінальне провадження.  Крадій невдовзі постане перед судом.

Депутати облради зробили з Центральної аптеки Чорткова - "аптечний кіоск!"

У Чорткові є єдина державна комунальна аптека, яка виготовляє медикаменти і забезпечує ними не лише місцевих жителів але й сільське населення району. Аптека знаходиться по вул. Ст. Бандери, напроти Костелу.
Нещодавно можновладці Тернопільської облради цю і ще 16 таких самих аптек в інших районних центрах хочуть позбавити можливості бути істинним аптеками, зробивши з них “аптечні кіоски”.
Не усім мешканцям Чорткова це подобається, тому вони закликають підтримати збереження єдиної і неповторної аптеки.

Що відбудеться ВПЕРШЕ в місті Чорткові 1 листопада за ініціативи міського голови?

За ініціативи міського голови Володимира Шматька вперше в місті Чорткові 1 листопада, в День усіх святих та поминання померлих буде організовано додатковий рух транспорту (автобусами марки: I-VAN, ПАЗ) для здійснення пасажирських перевезень до території кладовища, що по вул. Ягільницька. 

Чому недовірлива чортківчанка без вагань віддала більше 25 тисяч щоб "викупити" сина з поліції. Може знала що таке в нас часто буває насправді?

1000 доларів попросили шахраї у 57-річної мешканки Чорткова за уникнення кримінальної відповідальності родича.- повідомляє Сектор комунікації ГУНП в Тернопільській області Жінці розповіли чергову байку про сина в поліції.
Як розповідає сама потерпіла, про подібні шахрайства чула не раз. Каже, до неї навіть телефонував пседопрацівник банку, йому вона не повірила. 
Однак, коли 25 жовтня  посеред ночі у хаті тривожно озвався стаціонарний телефон, жінка спросоння повірила незнайомому голосу у слухавці. Чоловік, який представився слідчим поліції, розповів, що син потрапив у халепу: сильно побив людину, ще й купу майна понищив під час бійки. Запевнив, що уникнути відкриття кримінального провадження можна, слід тільки заплатити гроші. Ціна питання – 1000 доларів, а вони потрібні негайно. І перелякана матір погодилася платити. 
 Гроші винесла незнайомому молодому чоловіку на вулицю. Той, зі словами чекати дзвінка, забрав готівку і пішов. А жінка чекала новин до ранку. І лише коли сама набрала номер сина та зрозуміла, як її обманули. Зателефонувала в поліцію.

Краяни, не будьте надто довірливими до незнайомців та не вірте раптовим неприємним новинам по телефону! Завжди ретельно перевіряйте усе почуте, особливо, якщо в інформації є фінансова сторона. Найдієвіший спосіб – спитайте фамілію та ім’я сина чи внука. Аферист її стовідсотково незнає, як і інших деталей особистого життя родича. Гроші віддати легко, а повернути як і заробити важко! Тому не спішіть рятувати рідних, відробляти пороби чи міняти вигідно валюту, все це здебільшого шахрайські дії з метою прибутку! Будьте максимально пильними!

Чортківчан запрошують на громадські слухання!


Згідно розпорядження Чортківського міського голови № 315-од від 25.10.2016 року «Про організацію проведення громадських слухань», 10 листопада 2016 року о 16:00 год. в приміщенні Чортківської міської ради, у залі засідань (ІІ поверх), що знаходиться за адресою: м. Чортків, вул. Шевченка, 21, відбудуться громадські слухання з питань затвердження детальних планів територій міста Чорткова:
- вул. Бердо – для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (зміна цільового призначення);
- вул. Дениса Січинського – для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій;
- вул. Залізнична – для будівництва індивідуального гаража.
Ознайомитися з матеріалами громадських слухань можна у приміщенні міської ради, кабінет № 19 (відділ земельних ресурсів та охорони навколишнього природного середовища) – з 28.10.2016 року по 09.11.2016 року, з понеділка по п’ятницю з 14.00 до 16.00 год.

Які будуть штрафи за використання автомобілів без української реєстрації з нового року?

На сайті  територіального підрозділу ДФС застерігають водіїв, які використовують автомобілі іноземної реєстрації або хочуть їх придбати у іноземців.

За цей рік в області завели 220 справ щодо порушення митних правил, 170 з них розглянули. Серед штрафів є позови на 300% несплачених митних платежів, де фігурують суми 450 і 600 тис. грн.(а із зростанням мінімальної заробітної плати, до якої привязана сума штрафних сакцій вони ЗРОСТУТЬ в рази) 
Митники попередили, що почали проводити спільні рейди з патрулювання разом із батальйоном патрульної поліції.
Як приклад наводять випадок, коли громадянин України придбав у іноземця автомобіль литовської реєстрації, що за винагороду передав йому авто для використання. На такого користувача наклали 460 тис. грн штрафу.
Якщо штраф не сплатять, справу передадуть до виконавчої служби, яка може накласти арешт на майно боржника або його родичів за рахунок його погашення.
Митники не рекомендували використовувати інші "хитрощі", які радять продавці нерозмитнених авто. За кожним таким випадком стягнення можуть вилитися в значну суму і стати непосильними для покупців автомобіля.
Відповідно до закону передбачені кілька випадків використання громадянами автомобілів іноземної реєстрації у режимі транзиту або тимчасового ввезення. Законно перебувати в такій машині в Україні можна до 5 діб. Потім настає адміністративна відповідальність, котра збільшується з часом.
Влітку інформували, що українські автовласники масово ігнорують обов'язкове страхування.

Міська влада вкладає значні кошти для забезпечення дітей чистою водою!

Одне з основних завдань дорослих — оберігати моральне та фізичне здоров'я своїх дітей. Особливо уважно слід стежити за якістю води, яку споживають діти. - пише Сектор з питань внутрішньої політики і зв'язків з громадськими організаціями та ЗМІ Чортківської міської ради.
Адже нечиста забруднена шкідливими речовинами вода може завдати сильної шкода ще не до кінця сформованому та вразливому дитячому організму.

Для того, щоб малеча могла споживати чисту, безпечну для здоров'я воду міською владою розпочато процес встановлення водоочисних систем у дошкільних навчальних закладах міста. З метою очищення води для використання її в харчових потребах у приміщенні дитячого садочку №9 встановлено модернізовану водоочисну систему «Ecosoft Robust». українського виробника  ( можливості і параметри якої можна дізнатися на сайті)
http://vodavdom.ua/Product/594?gclid=CjwKEAjwy8bABRD5osXMovTHpmQSJACfZY0FTrvbgtykVKGSJaWRQmvFlvwfEFsduZbsqHHg0g_X6xoCAwLw_wcB

Варто зазначити, що на придбання водоочисної системи з усіма необхідними додатковими механізмами для збільшення ефективності її роботи з міського бюджету виділено близько 22 тис. грн.
В подальшому такі водоочисні системи планується встановлювати в усіх дошкільних навчальних закладах міста.

Статистика стверджує, що з Тернопільщини за 9 останніх місяців виїхало меньше 200 чоловік!

Кількість населення на Тернопільщині знову зменшилася. Як повідомляє сайт  ternopil.te.ua з посиланням на службу статистики, за 9 місяців 2016 року людей в області стало менше на 3496 осіб. І це лише офіційно.

Загалом чисельність наявного населення в Тернопільській області становить 1 млн. 62 тис. осіб.

Щодо зменшення кількості людей, то відбулося природне скорочення – 3297 осіб, так і міграційне – 199 осіб.

Сьогодні – Міжнародний день без паперу.

У цей день провідні компанії з різних областей економіки об’єднуються для того, щоб поділитися особистим досвідом скорочення нераціональної витрати паперу і провести власні акції підтримки.
«Навчимося використовувати папір раціонально!» – Така основна теза міжнародної «безпаперової» кампанії, яка проходить кожен четвертий четвер жовтня по всьому світу.
Кілька цікавих фактів:
Одне дерево перетворюється на 12500 аркушів офісного паперу.
Щоб забезпечити річне споживання офісного паперу потрібно 768 млн. дерев.
Один співробітник, в середньому, «виробляє» близько 160 кг паперових відходів на рік.
45% паперових документів викидаються протягом 24х годин після їх створення. Обсяг вирубки лісу сьогодні в кілька разів перевищує обсяг його природного відновлення.
Переробка однієї тонни макулатури рятує 10 дерев, заощаджує 20 000 літрів води, 1000 кВт електроенергії і запобігає викид 1700 кг СО2.

Заводська селищна громада Тернопільської області отримає доступ до 50 міліонів доларів!

За участі керівництва Уряду та представників міжнародних партнерів України у столиці відбулася церемонія відкриття програми “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE) Агентства США з міжнародного розвитку USAID. Володимир Гройсман привітав 25 громад зі стартом програми DOBRE


Шляхом технічної та фінансової підтримки DOBRE створить умови у 75 Об`єднаних Територіальних Громадах (ОТГ) для покращення управління ресурсами, підвищення якості комунальних послуг, стимулювання місцевої економіки та доручення громадян до розбудови своїх громад. Програма, бюджет якої складає 50 мільйонів доларів, триватиме 5 років. “Те, що відбулося за ці декілька років, може бути гарним прикладом того, як держава передає повноваження, які ви можете використовувати, щоб працювати на тих, хто вас обирає, робити свою роботу якісно і найголовніше, на що ми з вами покликані, – створити систему якісних послуг на місцевому рівні”, – сказав Прем`єр-міністр України Володимир Гройсман, звертаючись до представників ОТГ в Українському домі.
Він зазначив, що завдяки фінансовій децентралізації місцеві бюджети, порівняно з минулим роком, зросли на 34 млрд грн, тобто приблизно на 50%. Другий рік поспіль в Україні існують й інші інструменти стимулювання регіонального розвитку: кошти Державного фонду регіонального розвитку, субвенція на соціально-економічний розвиток і субвенція на підтримку ОТГ на суму 1 млрд грн. За словами Гройсмана, на наступний рік Уряд передбачає її збільшення до 1,5 млрд грн.
Також Прем`єр високо оцінив підтримку децентралізації міжнародними партнерами України, “які побудували справжнє місцеве самоврядування у своїх країнах, знають, що Україна йде абсолютно правильним шляхом”. “На цьому шляху нас чекає успіх. Але цей успіх потребує лідерства”, – наголосив очільник Уряду. Посол США в Україні Марі Йованович зазначила, що покладає великі надії на можливість обміну досвідом та навчання представників ОТГ в рамках програми DOBRE . На її думку, вагому роль у активізації децентралізації відіграла велика публічна підтримка цієї реформи. “Ви відкриті реформам. USAID та інші міжнародні донори довіряють Україні”, – сказала Йованович.
Про те, що сильні громади здатні об ` єднати країну говорив Геннадій Зубко. Віце-прем`єр-міністр, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства також акцентував увагу на важливості ухвалення законодавчою бази, необхідної для активізації децентралізації. За його словами, 11 законопроектів, які нині розглядає Парламент, мають посилити реформу.
Президент та виконавчий директор Глобал Комьюнітіс Девід Вайс розповів, що допомагаючи розбудові ефективного місцевого самоврядування в багатьох країнах світу, він, однак, ніде не бачив такого визнання переваг децентралізації і такої підтримки реформи від центральної влади, як в Україні. Своєю чергою директор DOBRE Беррі Рід повідомив, що кількість поданих на проект заявок перевершила усі сподівання. Загалом, подалися 62 громади. Пан Рід висловив сподівання, що громади, які не потрапили до нинішнього проекту, зможуть підготуватися і взяти участь у наступних.

Щасливчики:

Байковецька сільська громада Тернопільської області
Апостолівська міська громада Дніпропетровської області
Мереф’янська міська громада Харківської області
Бобринецька міська громада Кіровоградської області
Баштанська міська громада Миколаївської області
Покровська селищна громада Дніпропетровської області
Слобожанська селищна громада Дніпропетровської області
Царичанська селищна громада Дніпропетровської області
Печеніжинська селищна громада Івано-Франківської області
Роганська селищна громада Харківської області
Асканія-Нова селищна громада Херсонської області
Олександрівська селищна громада Миколаївської області
Гусятинська селищна громада Тернопільської області
Заводська селищна громада Тернопільської області
Микулинецька селищна громада Тернопільської області
Скала-Подільська селищна громада Тернопільської області
Могилівська сільська громада Дніпропетровської області
Новоолександрівська сільська громада Дніпропетровської області
Білоберізька сільська громада Івано-Франківської області
Старобогородчанська сільська громада Івано-Франківської області
Верхнянська сільська громада Івано-Франківської області
Музиківська сільська громада Херсонської області
Кочубеївська сільська громада Херсонської області
Прибужанівська сільська громада Миколаївської області
Іванівська сільська громада Тернопільської області

Міський голова вже не впевнений, що його підтримують депутати? навіть в питанні преміювання переможців спортивних змагань!

У приміщенні Чортківської загальноосвітньої школи № 5 відбулося офіційне відкриття першості міста з волейболу серед дівчат ЗНЗ. Ці змагання є третім по рахунку етапом у рамках 25-х учнівських спортивних ігор. Першими двома етапами учнівської спартакіади стали змагання з футболу та волейболу серед юнаків.
Всього участь у спортивних змаганнях беруть 70 дітей - представники команд із 6 шкіл міста. Перші два тури було відіграно в день відкриття змагань, ще чотири відбуватимуться до цього четверга включно. 
Серед запрошених гостей — міський голова Володимир Шматько, начальник управління освіти, молоді та спорту міської ради Людмила Поліщук, начальник відділу молоді та спорту управління освіти, молоді та спорту міської ради Віктор Нагірний. 

Звертаючись до учасниць змагань із вітальним словом, міський голова наголосив на важливості розвитку спорту та здорового способу життя не лише в навчальних установах, але й у місті та Україні загалом. Міська влада докладає максимум зусиль для забезпечення нормального функціонування сфери спорту, підтриманню в належному стані наявних та створенню нових елементів спортивної інфраструктури.
У ході виступу міський голова озвучив пропозицію щодо грошового винагородження призерів змагань. 
За словами очільника міста, якщо на сесії депутатами буде підтримана його пропозиція, то школа-переможець отримає на розвиток своєї спортивної інфраструктури 100 тис. грн., срібний призер буде винагороджений сумою в 75 тис. грн., а за 3-тє місце можна буде одержати 50 тис. грн. 
Якщо депутати приймуть позитивне рішення, то вже у квітні цього року цільові кошти з міського бюджету надійдуть до шкіл. 

Всіх небайдужих чортківчан запрошуть згадати день проголошення Західноукраїнської народної республіки

День проголошення Західноукраїнської народної республіки став виявом нестримного поступу українського народу в утвердженні ідеалів самостійної незалежної держави, свободи та демократії. 
З цієї нагоди запрошуємо усіх представників громадських, політичних організацій, духовенство та активних громадян взяти участь в урочистих заходах і спільно пригадати важливі сторінки нашої історії.
Захід відбудеться 31 жовтня 2016 року о 16.00 год у РКБК ім. Катерини Рубчакової.

Чим замінити шкідливу побутову хімію? 10 ідей для здорового будинку

Про шкоду побутової хімії знають всі. 
Хімікати і ПАРи нерідко стають причиною алергії, молоді мами побоюються користуватися миючими засобами в будинку, де є маленька дитина, а домогосподарок хвилює питання: чим замінити хімію?
До складу чистячих засобів для будинку входить безліч токсичних речовин, які згубно впливають на здоров'я і можуть викликати алергію.
Щоб позбутися від іржі, цвілі, плям, жиру і неприємних запахів, досить використовувати чистячі і миючі засоби, які завжди під рукою. Харчова сода, оцет, сік лимона, ефірні масла забезпечать дезінфекцію, чистоту і свіжість в будинку.

1.Дезінфекція та миття підлоги
знадобиться:
1/2 склянки бури (натрію тетраборат)
5-8 л гарячої води
швабра або губка
У відрі розмішати буру з гарячою водою. Помити підлогу. Протирати підлогу чистою водою не потрібно.

2.Легкий освіжувач повітря
знадобиться:
30 мл горілки (самогону)
180-200 мл фільтрованої води
20-40 крапель ефірного масла (м'яти, жасмину або цитрусових)
розпилювач
З'єднати всі складові в пляшці і розпорошити в повітрі. Підходить для ванної кімнати. Можна застосовувати для тканин, килимів, взуття.

3.Видалення жиру з кухонних поверхонь
знадобиться:
оцет нерозведений
харчова сода
губка
тканинна серветка
Налити нерозбавлений оцет в порожню пляшку з розпилювачем. Рясно розпорошити на поверхню, залишити на 10 хв. Протерти. Нанести соду на вологу губку і почистити поверхню. Щоб видалити залишки соди, промити чистою водою.

4.Універсальний очищувач
знадобиться:
2 чашки води
1 стакан перекису водню
¼ склянки соку лимона
Змішати всі інгредієнти в пляшці з розпилювачем. Такий засіб можна використовувати для миття та дезінфекції різних поверхонь: стільниць, холодильників, дзеркал і ін.

5.Чистка ванни
знадобиться:
2/3 склянки харчової соди
1/2 склянки рідкого мила на основі ефірних масел
1/2 склянки води
2 столові ложки оцту
Налити рідке мило в пляшку з розпилювачем. Додати харчову соду, оцет і воду. Струснути, розпорошити на ванну і почистити.

6.Частка застарілих плям на ванні
знадобиться:
1-2 великих грейпфрута
¼ склянки кам'яної солі
Розрізати грейпфрут навпіл і рясно посипати сіллю. Намочити ванну і посипати сіллю. Почистити грейпфрутом ванну як скрабом. Особливо забруднені ділянки почистити шкіркою. Змити все водою.

7.Частка туалету
знадобиться:
¼ склянки бури або харчової соди
1 склянка оцту
Змішати всі складові і вилити в унітаз. Залишити на 15 хв. Почистити і змити.

8.Пом'якшувач для білизни
знадобиться:
1 стакан харчової соди
½ склянки бури
1 склянка оцту
20 крапель ефірного масла лимона або апельсина
Змішати харчову соду, буру, оцет і ефірне масло. Додати суміш до прального порошку. Також перед пранням можна збризнути білизна лавандової водою.

9.Полірування дерев'яних підлог
знадобиться:
1 лимон
1 столова ложка оливкової олії або масла виноградних кісточок
1 столова ложка води
тканинна серветка
Видавити з лимона сік. Налити його в баночку, додати масло і воду. Добре струсити. Змочити серветку і натерти підлоги.

10.Видалення цвілі і іржі
знадобиться:
1/2 чашки бури
1/2 чашки оцту
щітка
Змішати всі інгредієнти до отримання пастоподібної маси. Почистити щіткою проблемні ділянки.

В Україні різко зміниться погода

На півночі і заході країни очікуються опади у вигляді сильних дощів і мокрого снігу- повідомляє сайт

Атмосферний фронт із заходу Європи зумовить в західних і північних областях України складну погоду, пройдуть дощі, місцями сильні дощі, можливий мокрий сніг. На решті території істотні опади малоймовірні. Про це повідомляє погодний портал Opogode .
Нічна температура повітря складе 2-7 градусів тепла, на північному сході і сході 1-5 градусів. Протягом дня очікується 2-7 градусів, на півдні та на Закарпатті місцями до 10-12 градусів тепла.
У західній частині очікується різка зміна погоди, сильні дощі та похолодання. Температура повітря вночі та вдень 2-6 градусів, на Закарпатті до 10 градусів тепла.
У північних областях очікуються дощі, місцями з мокрим снігом. Температура повітря вночі 1-5 градусів тепла, в Сумській області до 3 градусів морозу, вдень 2-7 градусів тепла.
У східних областях дощів не передбачається. Температура повітря вночі 0-5 градусів, вдень 4-8 градусів тепла.
У центральній частині істотні опади малоймовірні, лише у Вінницькій області пройдуть дощі. Температура повітря вночі 2-5 градусів, місцями 0-3 градусів, вдень 3-8 градусів тепла.
У південній частині - без опадів, в Одеській області очікується дощ. Температура повітря вночі 0-5 градусів, вдень 6-11 градусів тепла.
Вітер в Україні південно-західний, на заході південно-східний, 5-12 м / с, місцями пориви 15-20 м / с.

Що чекає Чортківчан з нового року- мінімальна заплата 3200, долар- ???

Кабінет міністрів України в межах фіналізації проекту державного бюджету на 2017 рік, а також формування справедливої системи оплати праці в країні, запропонував удвічі збільшити в 2017 році показник мінімальної зарплати - до 3200 грн, а також зрівняти показники мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму. - повідомляє УНІАН
Про це сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання уряду. «Мінімальна зарплата не може бути меншою ніж 3200 грн. 
Прожитковий мінімум і мінімальна заробітна плата збігатимуться, - сказав Гройсман. - Ніхто в Україні не зароблятиме менш як 3200 грн. (на місяць - УНІАН)». 
Одночасно Гройсман доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі України, а також Міністерству фінансів опрацювати всі необхідні рішення в цій сфері. «І будемо просити український парламент підтримати ці ініціативи», - сказав Гройсман.
Підтвердив цю інформацію і Нардеп Олег Барна на своїй сторінці у ФБ

Цікаво тоді по скільки буде долар в обмінних? фахівці не беруться оцінювати його максимум але зросте мінім в 2-3 рази до 60 грн. . А Якщо врахувати, слухи що Гонтареву замінять Яценюком то можливо і всі 80!


Теребовлянська Нива розгромила Чортків-Педуніверситет

У 9-му турі аматорського чемпіонату України з футболу між собою зустрілися дві тернопільські команди.
На теребовлянському стадіоні "Колос" міцева Нива приймала Чортків-Педуніверситет. Гра завершилася переконливою перемогою Ниви 3:0. 

Олег Недокус по дорученню міського голови прийматиме міри до ПП "Катруб" через чисельні скарги чортківців, щодо вивезення ТПВ!

Відбулась чергова нарада з керівниками комунальних служб- повідомляє Сектор з питань внутрішньої політики і зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ

Міський голова Володимир Шматько провів чергову нараду з керівниками комунальних служб за участю заступника міського голови Олега Недокуса, начальника відділу житлово-комунального господарства, благоустрою та інфраструктури Василя Воціховського.

Впродовж наради очільник міста заслухав звіти керівників комунальних служб про виконані роботи протягом минулого тижня та дав ряд доручень щодо проведення невідкладних робіт на найближчий період.
Володимир Шматько, зважаючи на численні скарги громадян щодо несвоєчасного вивезення сміття ПП “Катруб”, доручив заступнику міського голови Олегу Недокусу розібратись в ситуації та прийняти відповідні міри. 

У Чорткові проблема з пожежними гідрантами

Відбулось чергове засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Чортківській міській раді. Завідувач сектору з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Віталій Фик ознайомив присутніх з порядком денним.
Члени комісії розглянули запропонований план заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і пожежної безпеки в осінньо-зимовий період 2016/17 років. 
Планом передбачено: забезпечення готовності та здійснення координації дій міських органів міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Тернопільської області, установ та організацій міста щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, у тому числі пожеж, усунення причин, що спричиняють їх виникненню та створення умов для подолання наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру під час несприятливих погодних умов осінньо-зимового періоду 2016-2017 років.
Після детального обговорення та внесення деяких змін і доповнень план одноголосно затвердили. 
Про стан джерел протипожежного водопостачання міста доповів начальник караулу державної пожежної частини № 6 Управління ДСНС України в Тернопільській області Дмитро Петрів. Зокрема, він зазначив, що за результатами перевірки їх підрозділом протипожежного водопостачання та стану вуличних пожежних гідрантів в місті Чорткові виявлено ряд недоліків. Для запобігання виникнення нещасних випадків, швидкого і якісного гасіння пожеж запропоновано вуличні пожежні водоймища та пожежні гідранти привести у належний технічний стан відповідно до загальноприйнятих норм. 

Завідувач Чортківського міськміжрайонного відділу ДУ ”Тернопільський ОЛЦ ДСЕСУ” Оксана Чайчук внесла пропозицію: створити робочу групу, до складу якої включити працівників відповідних підрозділів міської ради, водоканалу та пожежної служби. Після детального обстеження існуючих гідрантів, визначитись з їх технічним станом та при необхідності провести ремонтні роботи. 
Секретар міської ради Ярослав Дзиндра зазначив, що після вивчення стану гідрантів, визначення їх необхідної кількості, здійснити заміну існуючих в тих місцях, де це вкрай необхідно. 
Члени комісії погодили внесені пропозиції та взяли до відома інформацію доповідача. 

Теплу ковдру отримав ветеран УПА на свій ювілей від влади!

Днями заступник голови райдержадміністрації Іван Віват спільно із народним депутатом України Олегом Барною привітали ветерана УПА, жителя села Сосулівка Василя Галата з нагоди відзначення 74-ї річниці створення Української Повстанської Армії, Дня захисника Вітчизни та 95-ти річного ювілею. повідомляє сайт РДА
Гості вручили ювіляру цінні подарунки та побажали багато теплих слів.
В свою чергу Олег Барна на своїй сторінці у ФБ деталізовує цінні подарунки:"Тепла ковдра та святковий торт зігріють зрілі роки українського героя"


також різняться кількість років Ювіляра 95- на сайті РДА та 96 - на сторінці нардепа.
Одна не змінюється одне - оцінка заслуг та неймовірна щедрість владців!

З'явився документ за яким Чортків буде розвиватися наступні десятиліття!

Більшість Чортківчан навіть з числа активістів вже почали забувати як більше півроку назад відбулася як писали ЗМІ: "без перебільшення, знакова подія – стратегічна сесія «Бачення та розвиток Чорткова 2030»."

Ініціювали захід учасники Стратегічної Ініціативи Чорткова (СІЧ), що сформувалася ще на початку року із молодих та енергійних чортківчан, більшість з яких нині працюють у столиці, тим не менш, неабияк переймаючись долею рідного Чорткова. Звісно ж, найперше, над чим замислилися – стратегія розвитку міста.
Ініціативу радо підтримав міський голова Володимир Шматько. Мер переконаний: щоб рухатися вперед, необхідний чіткий та прозорий план, така собі «дорожня карта». Існування стратегії міста відкриє Чорткову шанси на залучення грантових коштів, а це – нові можливості для розвитку. Тому міський голова, а разом з ним і апарат міськради, і депутати активно підтримали стратегічну сесію – як перший важливий етап до формування стратегії міста. А позаяк до заходу долучилося стільки небайдужих городян, фахівці, громадські організації та священнослужителі, створення стратегії просто приречене на успіх.
Звісно, без роботи досвідчених спеціалістів зі стратегування, усі зусилля могли б так і залишитися красивими мріями. Тому СІЧ прийняла рішення – запросити до Чорткова кращих фахівців із Києва.
Зробити перші кроки до бачення Чорткова 2030 учасникам сесії допоміг виступ Вікторії Подгорної – про те, як влаштовані процеси розвитку міста та що потрібне для ефективного стратегування.
Вікторія Подгорна – кандидат філософських наук, консультант із стратегічного розвитку та концепції «розумного міста», голова ГО «Громадська рада смарт-сіті», координатор групи зі створення стратегії «Київ смарт-сіті», організатор першого в Україні хакатону «Київ Смарт сіті» (2014).
Стратегія – не документ, а процес, стверджує В. Подгорна. – Процес взаємодії людей, що рухає світом. ХХІ століття – століття міст, а велич міста починається з ідентифікації його унікальності. Чортків унікальний – помітно навіть у темряві – підкреслила фасилітаторка, адже приїхала напередодні вночі.
До більш конкретних прикладів українських стратегій перейшла Надія Копаниця, викладач одразу кількох бізнес-шкіл, тренерка з організаційного розвитку, малого бізнесу, маркетингу, реклами та PR. Надія провела більше 1000 тренінгів та фасилітацій, в т.ч. і «розумні міста», і «бюджети участі».
Про те, що нездійсненне – можливо, говорять за себе приклади не лише успішних стратегій, впроваджених у Києві, а й стратегії невеликих міст – приміром, Білої Церкви, і навіть села Бобриця під Києвом, що нині гордо іменує себе «Smart-village».
Разом з Ольгою Машталер – фаховим ігротехніком, передовою фасилітаторкою й бізнес-тренером з 18-річним стажем, серйозним досвідом у командотворенні, комунікаціях, організаційному розвитку – присутні працювали із чортківчанами більше десяти плідних годин.
Небайдужим до рідного Чорткова і нині залишається всесвітньо відомий поет Василь Махно, який народився у нашому місті, а нині мешкає у Нью-Йорку. Тим не менш, п. Василь радо згодився на запрошення до участі в стратегічній сесії – і у скайп-включенні окреслив присутнім своє бачення, що вдало вписалося у вже вписані чортківчанами проекції. На завершення автор зачитав одного зі своїх віршів про Чортків, що дійсно розкриває місто з його самобутніми рисами, наче унікальну квітку в долонях.
“Майбутнє починається сьогодні” – дуже вірно підмітив Василь Махно на завершення, бажаючи присутнім успіхів у створенні стратегії.
Натхненні почутим, учасники до пізнього вечора занурилися у кипучу роботу – звісно ж, мріяти приємно, але ще цікавіше побачити, наскільки наші мрії перегукуються з мріями інших. За нетривалий уривок часу вдалося заповнити стіни цілим вернісажем бачень та пропозицій для Чорткова. Так, визначаючись із базовими цінностями, городяни неочікувано для себе визначили найбільшу цінність – родина. Поза нею, для міста до ТОП-п’ятірки спільних принципів розвитку міста увійшли: здоров’я, особиста відповідальність, креативність підходів, духовний розвиток та нетерпимість до корупції.
Далі всі стали учасниками непростого процесу SWOT-аналізу сильних та слабких сторін, загроз і можливостей для міста. Після чого у сформованих командах велися напрацювання у чотирьох базових напрямках – управління містом, городяни та громадськість, інфраструктура й міський простір та економіка міста.
Усі напрацювання цілком магічним способом розмістилися на стінах сесійної зали, у буквальному сенсі наповнюючи її новими змістами. Серед них – визначення місії, що вмістилася в романтичній візії: «Чортків – місто на перетині часів».
Суботні години стали дійсно продуктивними, та час невпинний. Десь віддалік наближався гудок київського потяга для наших гостей, які були щиро вражені дієвістю та небайдужістю городян.
Ольга Машталер усміхнено твердила: «Я в захваті! Ви – перше місто, для мешканців якого здоров’я нації та особиста відповідальність – найбільші цінності! У вас все вийде!».
Вікторія Подгорна написала у себе на фейсбук-сторінці: «Дуже приємне місто і люди. І активна громада. Надихає. В Києві, з нашим Президентом, урядом та парламентом – депресія може бути…».
На годиннику була майже дев’ята, ті, хто залишився, заледве вмістилися на спільному фото – дещо виснажені, але задоволені: надзвичайно продуктивна перша стратегічна сесія добігла логічного завершення. «Міська спільнота виробила власне бачення майбутнього міста. Кажуть, що дорога довжиною у тисячу миль розпочинається з першого кроку. Сьогодні його було зроблено! Браво, Чорткове!», оптимістично підсумувала день Яна Козаченко, учасниця СІЧ.Хтось мудрий і, вочевидь, досвідчений, сказав: «Усе твориться двічі – спершу в думках, а тоді наяву». Так от, мислити у необхідному напрямку Чортків вже розпочав, і плодом цього має стати стратегія – не красива презентація для оплесків, а реальний, професійний та обґрунтований документ, така собі дорожня карта. На перший крок місто уже зважилося. Починаємо довгу подорож – тож хай вона буде для нас усіх вдалою, а на фініші нас зустріне Чортків-2030, яким ми мріємо його бачити!
Так от нарешті побачив світ результат роботи високопрофесійних фахівців, що був зачатий у стінах Міської ради - документ КОНЦЕПЦІЯ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ МІСТА ЧОРТКІВ 2030 , документ який незважаючи на анонс на головній сторінці сайту міської ради ми знайшли з певними зусиллями.
Для інших кому неохота шукати публікуємо документ

ПРЕАМБУЛА
Ця концепція має на меті сформувати бачення ключових напрямків розвитку міста до 2030 року, задати напрямки його руху, сформулювати ключові проблеми, цілі та завдання. У цій концепції сформульовано чотири основних вектори розвитку міста, а саме розвиток громади; освіта, культура, спорт; економічний розвиток міста та комфортне місто. Означивши ці умовні межі, ми сформулювали стратегічні довгострокові цілі, окреслили проблеми та визначали основні завдання, які повинні бути реалізовані в рамках впровадження Стратегії розвитку міста. Написанню цієї концепції передувала Стратегічна сесія із залученням громади Чорткова, на якій було напрацьовано візію міста, основні принципи містян та проаналізовано суспільну думку щодо напрямків розвитку Чорткова до 2030 року.

ВІЗІЯ МІСТА ЧОРТКІВ 2030
Чортків - туристичний і релігійний центр західного регіону, місто розвиненого підприємництва.
Чортків – інноваційне, зручне для проживання та перспективне для розвитку місто з соціально активною громадою, місто з розвиненою освітньою та культурною базою. 
Чортків – 2030 – це місто з розвиненими центрами оздоровлення, сучасними медичними закладами, екологічно чистими місцями відпочинку, відновленими та реставрованими архітектурними пам’ятками, збереженим історичним центром міста, сучасними дорогами, освітленням, розвинутою логістикою.
Чортків – місто, громада якого бере активну участь в управлінні та контролює діяльність органів місцевого самоврядування через розвинуту систему електронних сервісів, що сприяють прозорості процесів.


ЦІННОСТІ ЧОРТКІВЧАН
Особиста відповідальність кожного;
Креативний підхід у розвитку міста;
Здоровий спосіб життя;
Духовний розвиток громади;
Нетерпимість до корупції;
Інноваційність освіти.

РОЗВИТОК ГРОМАДИ
Стратегічна ціль:
Наша мета - активізувати місцеву громаду та громадянське суспільство таким чином, щоб вони брали на себе ініціативу та відповідальність за міські процеси і посилили свою роль в управлінні містом. 
Виявлені ключові проблеми:
низька соціальна активність мешканців;
слабка взаємодія між різними соціальними групами;
відсутність незалежних засобів масової інформації (ЗМІ);
низький рівень довіри мешканців до органів влади, громадських організацій та бізнесу;
відсутність громадського контролю за діями органів влади та їх посадових осіб;
потреба в більшій прозорості та відкритості діяльності органів влади;
недосконалість управлінських процесів, пов’язаних з обробкою даних, як в органах влади, так і в інших інституціях громадянського суспільства.
Завдання:
надати простір для впровадження ідей та проектів і таким чином змінити сприйняття своєї ролі в місті кожного мешканця;
впровадити новітні форми участі мешканців в процесах управління містом та забезпечити їх ефективними важелями впливу на місцеву владу та її контролю;
сприяти розвитку механізмів фінансування міських проектів зі сторони органів місцевої влади та бізнесу;
стимулювати діалог між різними соціальними групами в місті;
створити умови для розвитку незалежних ЗМІ;
відкрити доступ до міських даних;
стимулювати ефективну роботу з даними в органах державної влади та місцевого самоврядування;
посилити прозорість діяльності органів місцевої влади.
створення системи місцевих петицій.

ОСВІТА, КУЛЬТУРА, СПОРТ 
Стратегічна ціль:
Наша мета - популяризація та розвиток освіти, культури та спорту як переосмислених явищ та інструментів для розвитку громади.
Виявлені ключові проблеми: 
Недостатність та низька якість освітньої, культурної та спортивної інфраструктури;
Незадовільний соціальний статус педагогічних працівників та працівників культури;
Деформована суспільна думка стосовно ролі освіти в особистому розвитку людини;
Відсутність можливостей для отримання альтернативної освіти;
Спрощене сприйняття поняття культури та потенціалу її впливу на розвиток громади;
Недостатня кількість культурних подій та заходів дозвілля;
Відсутність професійних спортивних команд та мала кількість спортивних заходів;
Низька спортивна активність мешканців;
Завдання:
підвищити якість освіти;
- залучити інвестиції для розвитку освіти, культури та спорту;
- популяризувати освіту, підвищити її привабливість;
- поширювати ідеї навчання впродовж життя, включаючи освіту та самоосвіту за допомогою новітніх технологій;
- створити центри якісної професійно-технічної освіти для спеціальностей сфери послуг та підприємництва;
- реанімувати та активувати наявні ресурси освітньої, культурної та спортивної сфери, за необхідності створити;
- забезпечити освітню, культурну та спортивну інфраструктуру професійними кадрами;
- розвивати соціальне партнерство між основними соціальними групами в сфері освіти, культури та спорту;
- поширювати та реалізовувати освітні, культурні та спортивні заходи, соціальні ініціативи, інновації, новітні світові тенденції та практик;
- модернізувати бібліотеки і створити з них центри активності;
- створювати умов, в тому числі фізичного простору, для творчої реалізації особистості;
- трансформувати цінності та підходи до впровадження культурних ідей.
- відкрити простір для фізичного розвитку мешканців; 

ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК МІСТА
Стратегічна ціль: 
Ми ставимо перед собою мету створити привабливе для бізнесу середовище, що створить потужну економічну базу для зростання міста шляхом забезпечення високого рівня зайнятості та добробуту населення. 
Ключові проблеми:
Низька мотивація працівників органів місцевого самоврядування, які безпосередньо залучені до роботи з бізнесом;
Низька інвестиційна привабливість міста;
Недостатнє проникнення інновацій та сучасних тенденцій у бізнес середовище міста;
Інертність представників місцевого бізнесу;
Нестача кваліфікованих кадрів;
Низький розвиток інфраструктурних об’єктів;
Недостатньо досліджений та, як наслідок, нереалізований туристичний потенціал регіону;
Фрагментарність у підході до вирішення стратегічно важливих проблем, зокрема у сфері економічного розвитку міста;
Недостатність обізнаності з місцевими виробниками та їх продукцією.
Завдання:
автоматизувати дозвільні процедури, впровадити електронне самоврядування;
створити електронну карту міста з наявними та доступними інвестиційними об’єктами міста;
провести ряд інформаційних кампаній з метою поширення відомостей про інноваційні новинки;
створити сприятливе середовище, яке поєднувало б робочий комфорт та якісне дозвілля для професіоналів та жителів міста;
створити фізичні простори для обміну ідей;
провести комплексне дослідження туристичних об’єктів регіону з метою їх майбутньої монетизації;
популяризувати місцевого виробника шляхом проведення економічних ярмарок, фестивалів, виставок.

КОМФОРТНЕ МІСТО
Стратегічна ціль:
Ми керуємося метою створення комфортних умов проживання, праці та відпочинку для жителів міста та гостей та надання доступу до них, покращення благоустрою міста.
Ключові проблеми:
Відсутність єдиного інтегрованого центру надання адміністративних послуг; складна та тривала процедура їх отримання;
Незадовільна якість медичного обслуговування, поєднана із браком технічого устаткування;
Відсутність інфраструктури, пристосованої для людей із особливими потребами;
Відсутність транспортної велоінфраструктури та паркомісць;
Неналежна якість питної води та її постачання;
Зношеність дорожньо-транспортної інфраструктури;
Відсутність якісної навігації публічного транспорту та інформаційно-туристичних вказівників;
Відсутність єдиних правил облаштування публічних просторів у історичній частині міста (єдиний стиль зовнішньої реклами тощо);
Різке зменшення кількості зелених та рекреаційних зон;
Відсутність очисних споруд у місті та відсутність комплексної програми відновлення благоустрою річки Серет та прибережних територій;
Триваюча проблема поводження із відходами та їх утилізацією;
Відсутність контролю та програм зі зменшення викидів і скидів підприємствами та домашніми господарствами;
Відсутність раціонального енергоспоживання та його моніторингу;
Завдання:
спростити процедуру надання адміністративних послуг шляхом запровадження електронного врядування та створення єдиного центру, надання адміністративних послуг (ЦНАП);
створити на базі Чортківської міської медичної інфраструктури міжрайонний медичний центр із необхідним обладнанням та професійними кадрами;
створити інфраструктуру для людей з особливими потребами;
забезпечити якісну автомобільну, велоінфраструктуру та достатню кількость паркомісць;
забезпечити використання новітніх технологій для відновлення якості питної води та забезпечення її постачання на належному рівні;
комплексно відновити дорожньо-транспортної інфраструктури;
розробити систему навігації для відслідковування публічного транспорту та створити систему інформаційно-туристичних вказівників та відкрити туристичний центр;
розробити та запровадити єдиний міський стандарт облаштування публічних просторів;
збільшити кількість зелених та рекреаційних зон у місті;
встановити очисні споруди та впровадити програму з відновлення благоустрою річки;
розвивати культуру утилізації сміття, впроваджувати інноваційні підходи щодо поводження з відходами;
стимулювати місцевих виробників та домашніх господарств до впровадження програм зі зменшення викидів та скидів, забезпечити моніторинг ефективності таких програм органами місцевого самоврядування;
впровадити якісний моніторинг за використанням енергії, стимулювати зменшення енергоспоживання, енерговтрат та впроваджувати альтернативні джерела енергії.

Напишіть свою НОВИНУ

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *